Facebook Google+ Twitter

Wyścigi samochodowe już w najbliższy weekend w Poznaniu

W najbliższy weekend na poznańskim torze, w ramach przedostatniej rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, po raz ostatni w tym sezonie zagoszczą najlepsi kierowcy.

Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech GrzesiakSezon wyścigowy dobiega powoli końca. W najbliższy weekend najlepsi kierowcy rywalizujący w ramach Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, po raz ostatni w tym roku odwiedzą poznański obiekt. Ostatnia runda zostanie rozegrana na torze w Brnie.

Zawodnicy będą ścigać się w ramach Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, Endurance Cup (byłe Długodystansowe Wyścigowe Mistrzostwa Polski), Kia Cee'd Lotos Cup i Wyścigowego Pucharu Polski. Dodatkowymi atrakcjami będą niewątpliwie pokazowe biegi formuły historycznej oraz wyścigi samochodów turystycznych i historycznych niemieckiej organizacji HAIGO.

Emocji nie powinno zabraknąć. W przypadku Grand Prix Polski różnica między prowadzącym Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech GrzesiakMaciejem Stańco, a Miro Konopka, który zadomowił się w naszych rodzimych wyścigach wynosi zaledwie 13 punktów. Po piętach depcze im Teodor Myszkowski, który ma tylko jeden punkt straty do Słowaka. Podobnie sytuacja ma się w klasie D4. W klasyfikacji D4 do 3500 prym wiedzie jedyna kobieta startująca w polskich wyścigach samochodowych - Karolina Lampel - Czapka, która ma 5 punktów przewagi nad Przemysławem Włodarczykiem oraz 9 punktów przewagi nad Sebastianem Pachurą.

W Endurance prowadzą Słowacy - Konopka i Cvornjek, którzy mają 14 punktów przewagi nad załogą Miękoś, Myszkowski.

Ciekawie zapowiada się także Wyścigowy Puchar Polski, który jest klasą najsilniej obsadzoną obok pucharu Kia Cee'd Lotos Cup. Na starcie możemy się spodziewać około 36 samochodów.

Harmonogram oraz informacje dotyczące toru "Poznań" można znaleźć na stronie Automobilklubu Wielkopolski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.