Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8506 miejsce

Wyścigi samochodowe wracają do Poznania w ten weekend

Już w sobotę 24 lipca, na poznańskim torze staną do walki najlepsi polscy kierowcy. Pomimo braku pucharów markowych kibice nie będą mogli narzekać na brak emocji. Do Poznania przyjadą bowiem kierowcy Formuły 2000.

Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. Fot. Wojciech Grzesiak / Fot. Wojciech GrzesiakW dniach 25 i 26 lipca na torze wyścigowym w Poznaniu najlepsi kierowcy z Polski stoczą bój w ramach Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Długodystansowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Tym razem zabraknie pucharów Kia Picanto oraz Kia Cee'd, ale nie oznacza to, że nie będzie na co popatrzeć. W ramach goszczących u nas Mistrzostw Czech będziemy mogli zobaczyć rywalizację zawodników w Formule do 2000ccm. Natomiast kilku zawodników Kia Picanto Cup oraz Kia Cee'd Cup będzie rywalizować w ramach wyścigów dywizji oraz na długim dystansie.

W sobotę pierwszy wyścig ruszy o godzinie 17.30 i będzie to Dywizja 4, która przejedzie 15 okrążeń. Zaraz po nich pojadą bolidy Formuły 2000, a następnie Wyścigowy Puchar Polski. W WPP zobaczymy samochody, które nie spełniają już wymagań potrzebnych do uzyskania homologacji wyścigowej.

W niedzielę natomiast dzień rozpocznie się o 11:30 od wyścigu Dywizji 4, następnie o 12:15 będą walczyć czescy zawodnicy z Formuły 2000. Na deser o 13:30 wyścig, w którym walczą nie tylko kierowcy, ale całe ekipy, czyli Długodystansowe Samochodowe Mistrzostwa Polski. Tutaj muszą się wykazać zarówno kierowcy, jak i mechanicy podczas pit stopu, gdyż wyścig trwa trzy godziny.

Wstęp na wyścigi jest bezpłatny. Wjazd samochodem kosztuje 30 PLN, a motocyklem 15 PLN. Więcej informacji można znaleźć na stronie Automobilklubu Wielkopolski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.