Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20740 miejsce

Wyścigowy Puchar Polski na inaugurację sezonu wyścigowego 2012

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-04-26 18:50

Zbliża się ostatni weekend kwietnia, więc czas już najwyższy na inaugurację wyścigowego sezonu samochodowego w naszym kraju.

W sobotę na Torze "Poznań" Automobilklub Wielkopolski kierowcy startujący w Wyścigowym Pucharze Polski rozegrają 1. i 2. rundę w sezonie 2012. To będzie czwarty sezon rywalizacji kierowców w WPP. Wyścigi pucharowe to zdecydowanie tańsza alternatywa dla zawodników z mniejszym budżetem, mających pewnie też mniejsze doświadczenie, niż kierowcy startujący w wyścigowych samochodowych mistrzostwach Polski (w tym samym terminie na węgierskim torze Hungaroring startują zawodnicy w MP). Ważne też, że wszystkie rundy w sezonie odbywają w kraju - na Torze "Poznań".

Wyścigi pucharowe cieszą się od 2009 roku niezmiennie, dużym zainteresowaniem zawodników i nie inaczej jest obecnie. Do inauguracyjnych zawodów zgłosiło się ponad 60 kierowców we wszystkich klasach. Prawie dwudziestu kierowców zgłosiło się do klas 1N i 1A, gdzie zawodnicy startują fiatami seicento i cinquecento. Wśród nich są m.in. czołowi kierowcy poprzedniego sezonu: Bartosz Knast, Łukasz Janiak, Krzysztof Mencel (wszyscy Automobilklub Wielkopolski) czy Karol Wyka (A. Rzemieślnik). Czternastu kierowców zgłosiło się do rywalizacji w klasie 4. Tutaj zawodnicy jeżdżą autami marki: honda, bmw, alfa romeo, renault czy opel. Tutaj też nie brakuje czołowych jeźdźców poprzedniego sezonu: Norberta Stańczyka (A. Radomski), Marcina Dragana, Adriana Kowalskiego i Izabeli Szwarczyńskiej (wszyscy A. Wielkopolski). W klasie 5 wystartują Dawid Bokiej i Bartosz Palusko (obaj A. Wielkopolski - obaj jeżdżący bmw). Z kolei w klasie 8 pojawią: Piotr Gembicki (A. Wielkopolski - honda), Andrzej Grigorjew (A. Polski - vw), a w klasie 9: Józef Dziób (A. Wielkopolski - alfa romeo).

- Mam nadzieję, że podczas wyścigów dopisze nam pogoda, a to tylko może pomóc startującym zawodnikom. Jestem przekonany, że tak jak w poprzednim sezonie, rywalizacja będzie interesująca od pierwszej do ostatniej rundy. Wierzę, że emocji nie zabraknie - powiedział Zdzisław Horoński, dyrektor poznańskich zawodów.

W piątek o godz. 12 rozpocznie się badanie kontrolne samochodów. W sobotę o godz. 8 początek kwalifikacji do 1. rundy. O godz. 10 wyścigi 1. rundy. Od godz. 13 kolejne kwalifikacje, a o godz. 15 wyścigi 2. rundy WPP.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.