Facebook Google+ Twitter

Wyselekcjonowane pamiętniki. "Gorzka miłość" Izoldy Kwiek

Szósty tomik wierszy romskiej poetki Izoldy Kwiek ujrzał światło dzienne, za sprawą Adama Bartosza i Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

 / Fot. Marek PodgórskiJest to zarazem piąte wydawnictwo w cyklu Biblioteki Romskiej, powstającej wskutek dofinansowania przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji programu na rzecz społeczności romskiej w Polsce.

Pięć i sześć - dwie liczby magiczne, choć do końca nie wiadomo czy szczęśliwe. Nie wiadomo też, jakie są miłości, różne miłości, o których pisze Izolda. Czy rzeczywiście gorzkie, wszystkie bez wyjątku, czy raczej, albo na pewno: nie wszystkie!

 / Fot. Marek PodgórskiBo są to uczucia o różnych podtekstach i kontekstach, różnych odniesieniach, kierowane do różnych adresatów, więc dlatego różnorodne, zmienne, barwne. I przemijające, co słusznie zauważa Jolanta Budniak, autorka wstępu, pisząc: Wiersze Izoldy to wyselekcjonowane pamiętniki, opisujące przemijanie.

Barbara i Adam Podgórscy, którzy również popełnili kilka zdań wprowadzenia, stwierdzają: Wiersze Izoldy bywają niekiedy gorzkie, ale nie zgorzkniale. Tkwi w nich subtelna nutka owej wspomnianej życiowej goryczki, delikatnej jak migdały w torcie, między którymi trafiamy i na te, z posmakiem cyjanku. Jednak wcale nie trujące. Bo miłość Izoldy Kwiek, chociaż gorzkawa niekiedy, jest życiodajna. W ostatecznym rozrachunku ciepła i optymistyczna.

Wierszami Izoldy należy się delektować. Tak jak w życiu trzeba poznawać rozmaite smaki miłości. Ten gorzki także!

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

hotel ibis-Zabrze 29 lipiec godz.18 Zapraszam wraz z Adamem na wieczór autorski Izoldy.
Zatańczy dla Państwa córka naszej poetki i zaśpiewa znany piosenkarz wśród Romów Lesiako.i

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.