Facebook Google+ Twitter

Wysłannicy Dalajlamy przybyli na rozmowy do Chin

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-03 12:38

Rozmowy specjalnych wysłanników Dalajlamy, duchowego przywódcy Tybetańczyków, z władzami Chin rozpoczną się jutro. Poinformował o tym premier tybetańskiego rządu na uchodźstwie profesor Samdhong Rimpoche. Dzisiaj wysłannicy Dalajlamy przybyli do Hongkongu.

Według informacji tybetańskiego premiera, przedstawionej w Dharamsali w Indiach, rozmowy dwójki wysłanników Dalajlamy z reprezentantami władz chińskich odbędą się w mieście Shenzhen, które sąsiaduje z Hongkongiem. Będzie to pierwsze spotkanie przedstawicieli Dalajlamy z reprezentantami strony chińskiej od czasu wybuchu w Tybecie w marcu fali manifestacji i protestów, skierowanych przeciw chińskiej dominacji w regionie.

Wysłannicy Dalajlamy mają poinformować stronę chińską o głębokim zaniepokojeniu przywódcy Tybetańczyków obecną sytuacją w Tybecie oraz sposobem rozwiązywania problemów w tym rejonie przez chińskie władze. Jednocześnie mają przedstawić sugestie, w jaki sposób uspokoić sytuację.

Wyrażając zadowolenie z podjęcia rozmów, tybetańscy politycy na uchodźstwie podkreślają jednak, że doświadczenia wyniesione po sześciu rundach rozmów prowadzonych od roku 2002 nie dają podstaw do dużego optymizmu.

PR/K.Renik,Delhi/dabr

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.