Facebook Google+ Twitter

Wysłannicy Dalajlamy przyjadą do Chin

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-02 13:06

Dwóch specjalnych wysłanników Dalajlamy, duchowego przywódcy Tybetańczyków, ma przybyć jutro do Chin. Wezmą oni udział w rozmowach z władzami chińskimi - poinformowały tybetańskie władze na wychodźstwie na swej oficjalnej stronie internetowej.

Podczas krótkiej wizyty w Chinach wysłannicy Dalajlamy mają poinformować stronę chińską o głębokim zaniepokojeniu przywódcy Tybetańczyków obecną sytuacją w Tybecie oraz sposobem rozwiązywania problemów w tym rejonie przez władze chińskie. Jednocześnie mają przedstawić sugestie, w jaki sposób doprowadzić do przywrócenia pokoju w tym regionie.

Wyjazd dwójki wysłanników jest odpowiedzią XIV Dalajlamy na chińską zapowiedź rozpoczęcia rozmów z przedstawicielami tybetańskich uchodźców. Z informacji zamieszczonej na stronie emigracyjnych władz tybetańskich nie wiadomo, czy strona tybetańska otrzymała oficjalne zaproszenie do rozpoczęcia rozmów.
W ostatnich latach odbyło się sześć rund rozmów pomiędzy wysłannikami Dalajlamy i przedstawicielami władz chińskich, ale nie przyniosły one widocznych rezultatów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.