Facebook Google+ Twitter

Wysłannicy Dalajlamy spotkają się dziś z chińskimi władzami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-03 10:16

Czas i miejsce spotkania wysłanników Dalajlamy z przedstawicielami chińskich władz utrzymywane są w ścisłej tajemnicy. W oficjalnych mediach nie ma nawet wzmianki o planowanym na dziś wydarzeniu.

Spotkanie emisariuszy Dalajlamy XIV z chińskimi władzami poprzedziły oskarżenia skierowane po adresem duchowego przywódcy Tybetańczyków ze strony chińskich państwowych mediów. Ukazująca się w Tybecie gazeta „Tibet Daily" po raz kolejny nazwała Dalajlamę przestępcą.

Na stronie internetowej gazety pojawił się komentarz, że „patriotycznie nastawieni mieszkańcy Tybetu zdecydowanie i żarliwie potępiają litanię przestępstw popełnionych przez Dalajlamę i jego zwolenników". Tybetańskie władze na wychodźstwie poinformowały, że wysłannicy Dalajlamy przybędą do Chin przez Hongkong, który w Państwie Środka ma status specjalnego regionu autonomicznego. Nie sprecyzowano, w jakim mieście ma dojść do spotkania. Wypowiedzi przedstawicieli tybetańskich władz na wychodźstwie sugerują, że może do niego dojść poza stolicą Chin. Rozmowy skoncentrują się głównie na sytuacji w Tybecie, po fali marcowych protestów. Omawiane będą także incydenty, do których doszło na niektórych odcinkach sztafety z olimpijskim ogniem.
Od 2002 roku przedstawiciele Dalajlamy sześciokrotnie uczestniczyli w rozmowach z chińskimi władzami, jednakże spotkania te nie przyniosły konkretnych rezultatów.


Tomasz Sajewicz/Pekin/zr

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.