Facebook Google+ Twitter

Wyślij kleryków na misje! Będziesz miał znajomych w Gruzji

Szukamy 250 osób, które wpłacą po 20 zł żeby kl. Marcin i kl. Michał natrudzili się w Gruzji. Chcesz to zobaczyć? Dołącz do akcji!

 / Fot. materiały prasoweUczą się w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym św. Jana Chrzciciela w Warszawie. W wakacje postanowili popracować wśród ubogich mieszkańców Gruzji. Do zebrania jest kwota 5 tys. złotych, a termin wyjazdu 16 lipca 2014 r.
Zobacz film o akcji:



Dlaczego Gruzja
Zaczęli spotkanie opowieścią o życiu Pani Wery. Kleryk Marcin Piecyk spotkał ją podczas pierwszego wyjazdu do Gruzji. Żyła w komórce o wielkości trzech metrów kwadratowych. Nie miała dostępu do bieżącej wody, a do mycia używała deszczówki. Gruzja, jak na europejskie warunki, jest krajem ciągle biednym, wymagającym wsparcia. Widział to Ksiądz Dariusz Komadowski, który po trzykrotnych krótkich wyjazdach zapragnął udać się do Gruzji na dłużej i po stosownym przygotowaniu wyrusza tam na misje. Kleryk Michał Misiuda ma już doświadczenie wyjazdów misyjnych, ale do Gruzji jedzie po raz pierwszy. Pragnie zmierzyć się z sytuacją tam panującą i służyć potrzebującym.

Zadania na misjach
W ramach prac, które czekają na naszych kleryków znajduje się m.in. opieka nad uczestnikami obozu dla dzieci z ubogich rodzin w Tibilisi, pomoc w zaopatrzeniu, tłumaczeniu. W Suchumi (Abchazja) pomogą w pracach budowlanych na terenie parafii oraz wśród ludzi ubogich i bezdomnych na stołówce.

Jak dołączyć do akcji?
Klerycy proszą o modlitwę za wyjazd, a także o wsparcie finansowe, co można uczynić przekazując 20 złotych (lub ich wielokrotność) na konto:
Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl, ul. Wilcza 8, 05-091 Ząbki
Numer rachunku/konta: 44 1240 1095 1111 0010 3468 8020 . Bank Pekao SA - Centrala
Tytułem: GRU1 Darowizna Gruzja

Co w zamian?
Dla uczestników akcji: "Misje kleryków w Gruzji" czekają niespodzianki. Jakie? Sami się przekonajcie. Za wszelkie wpłaty w imieniu kl. Marcina i kl. Michała serdecznie dziękujemy.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.