Facebook Google+ Twitter

Wyślij "Misyjny SMS", wesprzyj misjonarzy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-03 10:55

Rozpoczęła się akcja "Misyjny SMS". Jest to inicjatywa Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, której celem jest wsparcie polskich misjonarzy.

Można to zrobić wysyłając sms o treści "misje", pod numer 72032. Tegoroczna zbiórka przebiega pod hasłem "Oni czekają na Nadzieję". Składka na rzecz misji zbierana jest również w uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną popularnie świętem Trzech Króli, w kościołach całej Polski.

Środki przeznaczane są na wspieranie działalności polskich misjonarzy, oraz na utrzymanie Centrum Formacji Misyjnej, gdzie odbywa się przygotowanie do pracy za granicą.

Zadaniem Polskiego Centrum Formacji Misyjnej jest przygotowanie nowych misjonarzy spośród księży diecezjalnych, osób świeckich, a także zakonnych, których zgromadzenia nie dysponują własnymi ośrodkami formacji misyjnej. Służy także swą gościnnością misjonarzom, przebywającym w Polsce.

Polskie Centrum jest ośrodkiem międzynarodowym, jednym z nielicznych na świecie, jeśli chodzi o przygotowanie przyszłych misjonarzy. Dotąd przygotowywali się w nim misjonarze pochodzący przede wszystkim z Polski, ale także Słowacji, Ukrainy i Litwy.

Każdego roku Komisja Episkopatu Polski ds. Misji przeznacza na pomoc polskim misjonarzom około 4 mln zł. Pieniądze te idą na projekty medyczne, edukacyjne i charytatywne, a także wspierają działalność Centrum.

Obecnie na misjach w 94 krajach świata pracuje 2117 polskich misjonarzy. W tej liczbie jest 304 księży diecezjalnych, 1144 księży i braci zakonnych, 635 sióstr zakonnych oraz 34 osoby świeckie. Komisja Episkopatu Polski ds. Misji wspiera pracę ewangelizacyjną misjonarzy. Pomaga im w budowie i utrzymaniu kościołów, w prowadzeniu szpitali, szkół, przedszkoli i domów opieki, a także w walce z głodem i ubóstwem ludzi, wśród których żyją i pracują.

Akcja "Misyjny SMS" potrwa do końca października.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Cały świat naszą misją" - ogłasza dziś na stronie tytułowej jeden z dzienników ogólnopolskich.
Chodzi wszelako o gotowość zbrojną polskiej armii.
Wydaje się, że można nawiązać do tradycji zakonów zbrojnych i połączyć wysiłki misyjne w układzie państwo - Kościół.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.