Facebook Google+ Twitter

Wyślij SMS dostaniesz nagrodę. Tylko czy na pewno?

W mediach kuszą nas przedstawiciele różnych poważnych instytucji, stwarzając wrażenie jakoby byli fundatorami nagród, czy kwot pieniężnych, które trafią do nas, gdy tylko prześlemy jednego SMS-a. To jednak my - nadawcy SMS-ów jesteśmy ich fundatorami.

Podobnie ma się sytuacja w konkursach audiotele, czy przesyłanych w dziesiątkach czy setkach powiadomieniach (SMS-ach) na nasz telefon komórkowy o tym, że wygraliśmy znaczną kwotę, pod warunkiem, że wyślemy jeden SMS z jej potwierdzeniem. Naiwnie wysyłamy ten jeden SMS, który jest „wierzchołkiem góry lodowej”.

Od tej chwili oszuści (bo tak ich trzeba nazwać po imieniu), mamią nas, że wygraną mamy w kieszeni, tylko musimy wysłać drugiego SMS-a, a potem wymuszają na nas dziesiątki, setki kolejnych, przesyłając nam w tej samej sekundzie następny SMS z koniecznością wysłania jeszcze jednego. I tak to trwa, aż w końcu sami rezygnujemy, wzbogacając o 50, 100 zł konto oszusta.

Niestety podobnie jest z wysyłaniem SMS-ów na telefony podawane w telewizji (wydawałoby się w poważnych konkursach), czy innych mediach, z podanego oficjalnie numeru przerzucają nas na numer oszustów i zaczyna się zabawa z wymuszaniem dziesiątków, setek SMS-ów. Przemnażając te setki zł razy tysiące czy setki naiwnych nadawców SMS, łatwo obliczymy, że nagrody dla nadawców to tylko dziesiąta lub setna część zysków adresatów SMS-ów.

Adresaci SMS-ów cieszą się, że to najczystszy i najbardziej dochodowy interes, bo z części zysków mogą fundować nagrody czy wygrane pieniężne, zyskując uznanie i darmową reklamę. Z zysków na SMS-ach nadawców mogą też prowadzić nawet działalność charytatywną, zapisując się jako hojni sponsorzy, jednak nie ze swoich pieniędzy, tylko nadawców SMS-ów.

A już prawdziwą maesterią jest wręczanie na wizji nagród jako fundowanych przez organizatora lub wykorzystywanie nagrodzonych do reklamy tych oszukańczych praktyk. Nadawcy SMS-ów uwierzcie, że nikt nie da Wam nic za darmo, a jeżeli coś czasem da, to mały procent z zarobionych na Waszych SMS-ach pieniędzy. A przede wszystkim pamiętajcie, że to nie on, ale Wy, jesteście fundatorem tych nagród czy wygranych pieniężnych.


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Adresat SMS-ów - najbardziej dochodowy interes!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A jednak niektórzy wygrywają
http://wprost.pl/ar/167515/jak-wygrywac-konkursy/?O=167515&pg=0

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.