Facebook Google+ Twitter

Wyślij złodzieja na urlop - nie daj się okraść

1 lipca w warszawskim centrum handlowym Arkadia rusza akcja "Wyślij złodzieja na urlop". Akcja ma zapobiec kradzieżom, do których dochodzi w sezonie urlopowym.

"Wyślij złodzieja na urlop" to kolejna akcja przeprowadzana w ramach programu "Strefa Bezpiecznych Usług". Jest to program edukacyjno - profilaktyczny organizowany przez Arkadię i Policję.

– Naszym marzeniem jest, by złodzieje kieszonkowi nie mieli co robić w miejscach takich jak
np. Arkadia. Jest na to szansa – gdy wszyscy będziemy zwracać należytą uwagę, by nasze rzeczy były bezpieczne nawet w ferworze zakupów – mówi naczelnik Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP, mł. inspektor Bogdan Krzyszczak.

Głównym celem akcji jest przypomnienie wszystkim, jak ważna jest wzmożona czujność w trosce o własne bezpieczeństwo. – Zdarza się nam pozostawiać na oparciu krzesła wierzchnie okrycie z dokumentami, pieniędzmi i kartami kredytowymi, co może prowokować kieszonkową kradzież. Przed tym przestrzegają nasi policjanci, wręczając ulotki ze wskazówkami, czego należy się wystrzegać – dodaje inspektor Krzyszczak. Policja szacuje, że w wyniku zeszłorocznej edycji akcji, prowadzonej w środkach komunikacji miejskiej, na dworcach, lotnisku, w lokalach gastronomicznych oraz w Arkadii, kieszonkowa kradzież na terenie Śródmieścia spadła o ok. 40 procent, kieszonkowcy unikają bowiem miejsc, nagłośnionych jako szczególnie patrolowane.

Naklejki i ulotki, dystrybuowane przez nieumundurowanych policjantów na terenie Centrum, mają pełnić funkcję informacyjno-edukacyjną, a sednem działań operacyjnych będzie zwracanie uwagi Klientom, aby nie pozostawiali rzeczy osobistych bez opieki. W tegorocznej akcji nacisk zostanie położony na chronienie dokumentów przed kradzieżą. Klienci Arkadii otrzymają też wskazówki, co zrobić w przypadku utraty dowodu tożsamości.

Przyłącz się do akcji - nie daj się złodziejowi!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

To ma być zarzut?
Bardzo merytoryczny:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.06.2010 18:04

Typowy artykuł a la darmowe Metro.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.