Facebook Google+ Twitter

Wyślizgać rynek. Lodowisko w Tarnowie budzi kontrowersje

W ubiegłym roku na tarnowskiej starówce powstało sztuczne lodowisko. Nie spodziewano się tak dużej frekwencji. Problem powstał, gdy skończyła się zima. Po rozebraniu lodowiska okazało się, że na starówce pojawiły się szkody, powstałe wskutek działalności obiektu. Czy problem będzie i tej zimy?

– Na potrzeby lodowiska przywieziono prawie 12 ton piasku. Samochód, którym przywieziono materiał zniszczył granitowe płyty na starówce. Wystarczy zobaczyć, jak wygląda on tej chwili. Popękała pod wpływem takich ciężarów – mówił dyrektor muzeum okręgowego zlokalizowanego nieopodal lodowiska, Adam Bartosz.

Wielu lokalnych dziennikarzy i polityków było przeciwnych temu, aby lodowisko na rynku funkcjonowało także w tym roku. Mimo protestów, ustępujący z funkcji prezydenta Mieczysław Bień, przystał na powstanie lodowiska. Wprawdzie z opóźnieniem, bo na początku grudnia, ale lodowisko powstało. Tym razem zostało ulokowane w południowej części rynku. Ma to w pewien sposób uchronić ratusz przed szkodami, jakie wyrządziło lodowisko w roku ubiegłym.
– Topniejący śnieg podtapiał budynek ratusza, obok którego funkcjonowała ślizgawka – wyjaśnia dyrektor Bartosz.

Zdaniem dyrektora muzeum, sama idea powstania lodowiska jest wspaniała, lecz lokalizacja pozostawia nadal wiele do życzenia – Niewątpliwie lodowisko ponownie przyczynia się do zniszczeń – argumentuje. Z dnia na dzień przybywa chętnych, którzy chcą skorzystać z lodowiska. Za 45 minut zabawy na lodzie trzeba zapłacić jedynie 2 złote. Wypożyczenie łyżew to koszt 3 złotych. Czy i tym razem inwestycja się opłaci?

Mieszkańcy nie widzą szkód wyrządzanych przez miejską ślizgawkę. Być może przesadne jest więc stwierdzenie, że lodowisko w tym miejscu może w ogóle komuś bądź czemuś zaszkodzić?

Z opinii mieszkańców Tarnowa wynika, że ten obiekt w tym miejscu to dobre rozwiązanie. Oto kilka wypowiedzi:

Beata, studentka: Nie jestem z Tarnowa, ale wydaje mi się, że lodowisko na rynku jest najlepszym rozwiązaniem. Jest w centrum miasta, więc mieszkańcy mają do niego łatwy dostęp.

Adam, emeryt: Ze względu na niewielką liczbę atrakcji w mieście, lodowisko przyda się mieszkańcom. Jest to dobra alternatywa dla młodzieży, która zamiast nudzić się , może tu przyjść i poślizgać się.

Kasia, uczennica liceum: Cieszę się, lodowisko funkcjonuje także i w tym roku. Rynek jest na to odpowiednim miejscem. W pobliżu jest dużo szkół, więc można tu przychodzić na zajęciach w-f.

Zapewne po raz kolejny po rozebraniu lodowiska mieszkańcy będą świadkami połamanych płyt rynku. Dobrze chociaż, że tym razem topniejący śnieg nie zaleje tarnowskiego ratusza…


lodowiskolodowisko3lodowisko2

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Podoba mi się to co jest na drugim zdjęciu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lodowisko jest ustawione we wschodniej części rynku... wcześniej było w części północnej... A zniszczenia są nieuniknione, ale nie powstają tylko dlatego, że na płycie rynku postawiono lodowisko. Tuż obok budynku TCK płyty są bardzo mocno popękane, choć tam lodowisko nigdy nie stało... Od czasu do czasu stawia się tam wielką scenę.... wcześniej taką scenę ustawiano przed ratuszem, obok wieży widocznej na pierwszym zdjęciu. W ten sposób niedługo trudno będzie znaleźć kawałek całej płyty na rynku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To chyba jednak nieuniknione...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawy temat. Oby nie było zniszczeń....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.