Facebook Google+ Twitter

Wysłuchanie "spowiedzi" skazanego za zabójstwo na drodze pozwoli zlikwidować punkty karne. Warszawski WORD wprowadza specjalne zajęcia

Automobiliści, którzy przekroczyli prawo będą musieli wysłuchać opowieści osoby skazanej za zabójstwo na drodze. Organizatorzy mają nadzieję, że taka forma zajęć wpłynie za zachowanie na drodze wielu kierowców.

 / Fot. Fot.Olgierd Rudak/(CC BY 2.0)/flickrWarszawskie WORD-y wprowadzają specjalne zajęcia, podczas których będzie można obniżyć liczbę punktów karnych i zachować prawo jazdy.

Do tej pory, kierowcy, którzy posiadają prawo jazdy przynajmniej od roku, a ich liczba punktów karnych niebezpiecznie rośnie, mogą poprawić swoją sytuację uczestnicząc w zajęciach, które pozwalają obniżyć liczbę punktów. Kurs prowadzi policjant i psycholog, a zajęcia trwają zazwyczaj 4 - 5 godzin. Po zakończeniu spotkania, uczestnik otrzymuje zaświadczenie o odbytym szkoleniu i pozbywa się sześciu punktów karnych. W następnych tego typu zajęciach może uczestniczyć dopiero po upływie 6 miesięcy.

Ten system działa już od wielu lat, ale okazuje się być mało skuteczny - ilość wypadków drogowych w Polsce nie maleje. Dlatego w warszawskich WORD-ach rusza projekt, który być może bardziej wpłynie na zachowanie wielu kierowców.

"Po raz pierwszy do szkolenia reedukacyjnego wprowadzamy "spowiedź" osoby skazanej za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym" - mówi Krzysztof Wójcik z warszawskiego WORD-u. I dodaje: "Będzie to bezpośrednie spotkanie twarzą w twarz z odsiadującym wyrok wytypowanym przez Służbę Więzienną. Osoba ta opowie o okolicznościach wypadku i jego skutkach, o swoim życiu przed zdarzeniem i obecnie, a także wpływie, jaki na jego rodzinę i rodzinę ofiary wywarło lekceważenie przepisów za kierownicą. Jesteśmy przekonani, że taka forma zajęć, żywy przykład konsekwencji nieodpowiedzialnej jazdy, wpłynie na kierowców mających trudności z opanowaniem się za kierownicą znacznie lepiej, niż przytaczanie statystycznych danych czy przestrogi policjanta" - czytamy na moto.wp.pl.

Spotkania ze skazanymi za zabójstwo na drodze będą odbywać się raz w tygodniu.

Zobacz także: Śmierć w internecie. Co się dzieje z kontami Google i na Facebooku po naszej śmierci?Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.