Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9252 miejsce

Wyśmienite trio w Brzegu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-01-25 14:35

Takiego koncertu nie było! Owacjami i gromkimi brawami zakończył się Koncert Noworoczny, który odbył się dzisiaj (24 stycznia) w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.

Cała sala wypełniona po brzegi, panowie w garniturach, panie w wieczorowych sukniach - tak wyglądał Koncert Noworoczny w wykonaniu wyśmienitego trio w składzie Ewa Szydło (sopran), Ryszard Klaniecki (tenor) oraz Janusz Florczyk (fortepian).

Ewa Szydło to absolwentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu im. K.
 / Fot. Michał Dróbka/infobrzeg.pl Lipińskiego w klasie śpiewu Felicji Jagodzińskiej, jest również Solistką Teatru Muzycznego - Operetki Wrocławskiej. Koncertowała w kraju i zagranicą.

Ryszard Klaniecki z zawodu lekarz oraz absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Obecnie pracuje jako lekarz we Wrocławiu, ale kiedy ma wolny czas jest aktorem-śpiewakiem. W swoim dorobku artystycznym ma kilkadziesiąt ról w spektaklach muzycznych. Obecnie współpracuje z Teatrem Muzycznym Capitol.

Janusz Florczyk to absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach oraz Królewskiego Konserwatorium Muzycznego w Brukseli. Uczestniczył w wielu konkursach w kraju oraz zagranicą. Jest laureatem stypendium ministra kultury oraz wielokrotnym stypendystą władz Bełchatowa. Kontynuuje naukę na Mistrzowskich Studniach Podyplomowych w zakresie kameralistyki.

W programie usłyszeć można było usłyszeć utwory znanych muzyków takich jak Loeve czy Lehar oraz fragmenty arii operetkowych - "Księżniczka Czardasza" czy "Skrzypek na dachu". Największy entuzjazm wywołał utwór śpiewany w duecie - "Myszka" z operetki "Wiktoria i jej husar".
- Tak licznej publiczności na koncercie nie widziałem, a wykonawcom chylę czoła! - komentuje Marian Zdyb.

 / Fot. Michał Dróbka/infobrzeg.pl
- Na spotkania wieczorne w Zamku w Sali Koncertowej przychodzę regularnie. Dzień dzisiejszy był podkreśleniem ducha muzyki, ducha Książąt, którzy byli mecenasami kultury, śpiewu i muzyki - mówi wiceburmistrz Stanisław Kowalczyk. - Dzisiaj się to potwierdziło, przepiękne wykonania artystów, bardzo znane utwory, które spowodowały, że publiczność śpiewała razem z artystami - dodaje Kowalczyk.

Na wieczór w Zamku Piastów Śląskich zaprosiła Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna w Brzegu oraz Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.

Michał Dróbka
http://www.infobrzeg.pl
MD

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.