Facebook Google+ Twitter

Wysocki Maleńczuka. Recenzja płyty

Jakiś czas temu ukazała się płyta Macieja Maleńczuka i zespołu Psychodancing zatytułowana "Wysocki Maleńczuka". Jest to dla mnie krążek niezwykły, przepojony magią. Pełny niepokoju i tajemniczości, jak sam Wołodia Wysocki.

 / Fot. Materiały prasoweChoć krążek "Wysocki Maleńczuka" ukazał się już jakiś czas temu, ja dopiero niedawno mogłam rzeczywiście dogłębnie go poznać i zrozumieć jego pełne przesłanie. Dla mnie jest to album niezwykły. Jest pełen rozmaitych uczuć, niepokorny, łamiący wszelkie schematy. Zupełnie taki jak sam Wołodia Wysocki.

Na płycie jest jedenaście utworów, a właściwie wierszy Wysockiego. Zostały one przetłumaczone i zaaranżowane muzycznie przez Maleńczuka z zespołem. Najstarszy wiersz Wysockiego pochodzi z 1961 roku ("Czerwone zielone"), a najmłodszy z 1974 ("James Bond"). Nie są to oczywiście wszystkiie wiersze rosyjskiej legendy, lecz doskonale oddają one osobowość autora.

Włodzimierz Wysocki - człowiek hardcorowy


Włodzimierz Wysocki urodził się 25 stycznia 1938 roku w Moskwie. Po ukończeniu szkoły podjął naukę w Instytucie Inżynieryjno-Budowlanym, jednak ostatecznie rzucił tam naukę i zdecydował się na aktorstwo. Studia ukończył w 1960 roku. Związał się ze światem rosyjskich teatrów: im. Puszkina, Teatrem Miniatur, a także teatrem na Tagance. Występował tam do czasu swej śmierci w 1980 roku. Stworzył wiele kreacji, a najbardziej znane to Hamlet Łopachin w "Wiśniowym sadzie" czy też Don Juan.

Największą sławę zdobył jednak jako autor i twórca poezji śpiewanej. Stworzył ponad 700 kompozycji na wiele ważnych tematów (m.in. miłość, polityka, zniewolenie komunizmem, człowiek i jego miejsce w świecie itp.). Inspirował się twórczością Bułata Okudżawy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.