Wysoka cena za zwycięstwo z Bułgarią

Wszyscy wiemy, że reprezentacja Polski wyszła zwycięsko z wczorajszego pojedynku z Bułgarią. Trzeba jednak jasno powiedzieć, że cena tego zwycięstwa była bardzo wysoka. Czy to się opłaciło?

Reprezentacja Polski w finałach Ligi Światowej wygrała wczoraj z Bułgarią 3:2. Mecz był emocjonujący, stresujący i niezwykle ciekawy. Wszystkie media opisują wspaniały pojedynek z Bułgarami ciesząc się ze zwycięstwa. Zostało one jednak odniesione niezwykle wysoki kosztem. W końcówce piątego seta kontuzję złapał Zbigniew Bartman, jeden z bohaterów wczorajszego meczu.

Nie ma jeszcze oficjalnej wiadomości na temat urazu Zibiego, zapowiada się jednak na to, że dla atakującego reprezentacji Polski był to ostatni mecz w tym turnieju. Bartman podczas jednej z akcji w końcówce piątego seta gwałtownie złapał się za łydkę. Zachował się tak, jakby coś z zaskoczenia uderzyło go w nogę. Zawodnik jednak nie przewrócił się, przebił piłkę na drugą stronę siatki, w konsekwencji czego Polacy wygrali tę wymianę. Patrząc na ostateczny wynik spotkania można stwierdzić, że ten, zdobyty dzięki heroizmowi Bartmana, punkt był decydujący.

Ciekawostką jest, że przed turniejem rozgrywanym w Argo Arenie wypowiedział się Piotr Gruszka. Weteran naszej reprezentacji zapowiadał, że marzy o powrocie do kadry. Na pewno jednak nie spodziewał się, że uda mu się zagrać w reprezentacji już podczas finałów Ligi Światowej. I wierzę, że wcale o tym nie marzył, albowiem jego marzenia mogły się spełnić tylko w wypadku kontuzji jednego z jego kolegów. Do takiej sytuacji jednak doszło i właśnie Piotr Gruszka szykowany jest na następcę Zbigniewa Bartmana, oby podołał zadaniu.

Uraz Bartmana strasznie komplikuje sprawy wewnątrz naszej reprezentacji. Trzeba jednak przyznać, że Zibi "poświęcił się" w słusznej sprawie. Dzięki niemu Polska ma duże szanse na awans do kolejnej fazy rozgrywek, wystarczy wygrać dzisiaj z Włochami.