Facebook Google+ Twitter

Wysoka technologia i miękki dotyk w Lublinie

W dniach 3 i 4 grudnia 2009 roku Grupa iTTv przeprowadzi w sieci Internet bezpośredni przekaz z dwudniowej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "e-polonistyka 2", odbywającej się w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

e-polonistyka 2. / Fot. Andrzej FilipowiczJak przystało na inicjatywę z "e" w nazwie, konferencja naukowa "e-polonistyka 2" będzie kolejny już raz dostępna na ekranach komputerów i telefonów komórkowych. Konferencja naukowa, organizowana przez Katedrę Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego
Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II, poświęcona będzie prawnym i pedagogiczno-psychologicznym podstawom nauczania na odległość oraz nauki języka polskiego w realiach współczesnego świata zdominowanego przez technologię, informację i wszechobecny już Internet.

Inicjatorem konferencji oraz transmisji online dla użytkowników komputerów i telefonów komórkowych jest cieszący się olbrzymim szacunkiem i autorytetem u studentów kierownik Katedry Dydaktyki Literatury i Języka Polskiego KUL, prof. Sławomir Żurek, jeden z najmłodszych doktorów habilitowanych w kraju. Koordynatorem konferencji i przekazu online jest
pani mgr Aleksandra Dziak, sekretarz "e-polonistyka 2". To głównie zaangażowanie tych dwóch osób przyczyniło się do olbrzymiego i bardzo żywego zainteresowania "wirtualnym" udziałem w pierwszej konferencji "e-polonistyka" nie tylko "ciała" pedagogicznego i internetowych widzów z kraju, ale również przedstawicieli innych profesji oraz internautów z bardzo odległych części świata.

Wysoka aktywność uczniów wyższych uczelni i młodzieży szkolnej w konferencyjnym wideoczacie zdaje się tylko potwierdzać prognozy jednego z największych w świecie futurystów, Johna Naibitta o przechodzeniu z technologii siłowej do ultratechnologii – taki nasz rodzimy High Tech – High Touch.

Wirtualni uczestnicy będą mogli, wzorem poprzedniej konferencji, równolegle do odbioru obrazu i dźwięku wziąć czynny udział w konferencji, dyskutując online oraz zadając prelegentom pytania przez widoeczat.

Partnerem technologicznym konferencji "e-polonistyka 2" jest Grupa iTTv - jeden z krajowych pionierów i liderów transmisji internetowych oraz telewizji mobilnej.

Więcej informacji, program konferencji oraz przekaz on-line dostępny jest ze stron:
KUL
i www.ittv.pl oraz mobilnie przez wap.ittv.pl .

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.