Facebook Google+ Twitter

Wysoki Zamek ma 8 lat, a my 2 bilety na występ kabaretu "Mumio"

Katowicki klub "Wysoki Zamek" szykuje się do świętowania swoich ósmych urodzin. Nie może na nich zabraknąć dziennikarzy obywatelskich, dla których mam dwa bilety na piątkowy występ grupy teatralno-kabaretowej "Mumio".

Siedziba "Wysokiego Zamku" na katowickim Załężu / Fot. Grzegorz FrankiZałęże to dzielnica Katowic położona bardzo blisko centrum, ale rozdżwięk pomiędzy nią, a resztą miasta jest tu widoczny niemalże na każdym kroku. Niestety, w oczy rzuca się bieda, bezrobocie, alkoholizm i wiele innych niepokojących zjawisk, a ofiarami tego są najczęściej najmłodsi mieszkańcy.

Z myślą o młodzieży uzależnionej od alkoholu i narkotyków powstał tu "Wysoki Zamek" - klub, do którego codziennie przychodzą młodzi ludzie z Załęża, ale i z dalszych części miasta, a nawet z innych miejscowości. Mogą tutaj pod opieką wolontariuszy odrobić lekcje, bawić się, napić herbaty, czasem wyżalić, albo po prostu posiedzieć w ciszy i spokoju. Szukają tu bowiem nie tylko pomocy w odejściu od uzależnienia, ale też tego, czego nie ma w ich domach i rodzinach.

W tym roku opiekunowie i ich podopieczni postanowili nieco huczniej poświętować z okazji kolejnej rocznicy powstania klubu. Ale obchody ósmych urodzin postanowili połączyć z czymś jeszcze... - Chcemy dla naszych uczestników urządzić prawdziwe wakacje i zabrać ich gdzieś na dwa, albo trzy tygodnie - mówi prowadzący wraz z małżonką klub, Marek Richter. - Dla zdecydowanej większości będzie to pierwszy wakacyjny wyjazd w życiu.

8 urodziny klubu będą obchodzone hucznie i przez kilka dni / Fot. Grzegorz FrankiNa ten właśnie cel przeznaczone będą pieniądze uzyskane ze sprzedaży biletów na urodzinowy spektakl grupy teatralno-kabaretowej "Mumio", która charytatywnie wystąpi w piątek, 11 czerwca br., o godz. 19.30 w kinoteatrze "Rialto" w Katowicach. Bilety - cegiełki o wartości, 100, 50 i 35 złotych każdy może nabyć w kasach kinoteatru oraz w "Wysokim Zamku" przy ul. Gliwickiej 96a.

Dla dziennikarzy Wiadomości24.pl mam dwa bilety (oczywiście już zapłacone), które chętnie przekażę komuś, kto zadeklaruje się zrelacjonować tę imprezę, a może i inne, bo urodzinowa feta trwać będzie przez kilka dni. Więcej na ten temat poczytać można na stronie Wspólnoty Dobrego Pasterza, która jest właścicielem "Wysokiego Zamku".

Zatem czekamy na Wasze zgłoszenia w komentarzach pod materiałem i już dziś życzymy mile spędzonego wieczoru z kabaretem "Mumio".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

A potem opowiedzą na spotkaniu w Halebmie z okazji DDO! Wstępnie ochotę na spotkanie wyrazili poza nami: Budniakowie, Kocotowie, Żylowie, Urbańczykowie, Aga Kominek, Paweł, i jescze parę osób. Może dojedzie z Minogi Lesław Adamczyk. Byle tylko pogoda dopisla. Pyrsk!

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i super! Fajnie, że zgłosił się Paweł, bo to przecież nasz śląski spec od relacjonowania koncertów i innych imprez, co daje nam gwarancję, że materiał na pewno się ukaże i to w dobrej jakości:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja się zgłaszam pójść na występ kabaretu Mumio (wraz z osobą towarzyszącą) i deklaruję się napisać sprawozdania wraz ze zdjęciami :)).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.