Facebook Google+ Twitter

Wysokie premie dla urzędników

4,5 tys. zł - właśnie takiej wysokości premie otrzymali w ubiegłym roku urzędnicy. Na pewno wielu z nas powie: "Ciekawe za co te premie, bo chyba nie za ciężka pracę".

Urzędnicy mają sielskie życie, a my stojąc w kolejkach w urzędzie musimy mieć stalowe nerwy, dużo cierpliwości i przede wszystkim masę wolnego czasu. Często urzędnicy zamiast pomóc rzucają nam kłody pod nogi i traktują jak piąte koło u wozu. Wychodzą z pracy dokładnie o godz. 15 i ani sekundy później. Dlatego na pewno nikogo z nas nie ucieszy wiadomość, że w zeszłym roku urzędnik dostał 4,5 tys. zł. premii za swoją "ciężką" harówkę.

Na premie dla 120 tys. urzędników wydano z budżetu państwa ponad pół miliarda złotych. Kancelaria premiera tłumaczy, że nagrody wynikają z przepisów, a premie pochodzą ze specjalnego funduszu nagród dla członków Korpusu Służby Cywilnej. Szkoda, że takich premii nie otrzymali obywatele w nagrodę za to, że cokolwiek udało im się załatwić w urzędzie.

źródło: Superstacja

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 02.03.2010 22:26

Zadam tylko jedno pytanie, czy mieliście okazję siedzieć za biurkiem w jakimkolwiek urzędzie? Tam, gdzie poza swoimi obowiązkami, nad którymi potrzebne jest pełne skupienie, musicie jeszcze załatwiać rzesze klientów? Każdego należy mile obsłużyć, poinformować, pouczyć. Życzę powodzenia w takiej pracy i dożycia bezstresowo, chociażby emerytury..... Te 4,5 tys prędzej, czy później, pójdzie na leki uspokajające dla urzędników.

Komentarz został ukrytyrozwiń

I to wszystko z naszych podatków...taka jest ta nasza demokracja...5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Henryku, dwukrotnie, a nawet i więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Kancelaria Premiera tłumaczy, że nagrody wynikają z przepisów..." A kto tworzy przepisy? - urzędnicy, bo chyba nie interesanci różnych urzędów. Stawiam 5 za przybliżenie tematu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fajnie napisane. Autorka powinna jednak doprecyzować, o jakich urzędników chodzi. Znam takich, których premie przekraczają dwukrotnie podaną kwotę, chyba że mowa była o średniej wypłacanych premii. 4,5* (5)

Komentarz został ukrytyrozwiń

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.