Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

16913 miejsce

"Wyspa Słodowa to nie Big Brother"- petycja przeciw monitoringowi

Ponad 100 podpisów pod petycją o "zastąpienie planów wprowadzenia monitoringu działaniami pozytywnymi" zebrali już organizatorzy akcji NIE dla monitoringu na Wyspie Słodowej. Wrocławska inicjatywa zgromadziła ponad 1700 osób na facebooku.

Sprzeciw wobec planowanego przez magistrat zamontowania monitoringu na popularnej Wyspie Słodowej we Wrocławiu wyrażają młodzi wrocławianie, zbierając podpisy pod petycją. Proszą w niej o "zastąpienie planów wprowadzenia monitoringu działaniami pozytywnymi". Zebrano już pierwszą setkę podpisów.
Ponad 1700 osób zaangażowanych na facebookowym profilu

http://facebook.com/NieDlaMonitoringuNaWyspieSlodowej
walczy nie tylko o zachowanie wolności, ale również o poszerzenie wachlarza możliwości spędzania w tym popularnym miejscu czasu. Wykorzystać do tego chcą obecność "wielkich wydarzeń, które będą miały miejsce w naszym mieście w 2016 i 2017 roku - Europejskiej Stolicy Kultury i The World Games".

 / Fot. materiały prasoweWedług planów Magistratu wiosną przyszłego roku na Wyspie Słodowej zamontowane zostaną kamery. W okolicy mostu Młyńskiego przygotowano węzeł na światłowody do kamer, które w 2013 roku zostaną zamontowane na wyspach Bielarskiej i Słodowej. Pojawi się tam 15 stacjonarnych i obrotowych kamer. Na podstawie obrazu z monitoringu osoby pijące w plenerze alkohol mają być karane mandatem, który może wynieść nawet 100 złotych. Alkohol będzie można pić na Słodowej wyłącznie w obrębie lokali gastronomicznych.

- Wyspa Słodowa jest miejscem kultowym na mapie Wrocławia dla młodych ludzi - mówi Rafał Stankiewicz, student z Wrocławia, pytany przez portal Moje Miasto Wrocław. - To tam organizowane są nieoficjalne integracje pierwszego roku i spotkania grup znajomych po przerwie wakacyjnej. W tym miejscu udało się stworzyć oddolnie strefę szeroko rozumianej kultury młodzieżowej. Wystarczy się przejść w ciepły wieczór, by zobaczyć grupki śpiewające przy akompaniamencie gitary, iluzjonistów-amatorów, tancerzy poi, zespoły rywalizujące we flanky, bule
lub frisbee.

 / Fot. materiały prasowePodpisy pod petycją można złożyć na stronie http://niedlakamernaslodowej.blogspot.com. Oprócz podpisu można tam zgłosić swoje uwagi. Byłoby miło, gdyby policjanci zamiast czatować na mandaty w wygodnym miejscu zajęli się rozwiązywaniem PROBLEMÓW - pisze Krzysztof.

Organizatorzy akcji zwracają uwagę, że monitoring spowoduje, że pogorszy się i tak trudna sytuacja w podwórkach Starego Miasta. W petycji czytamy: Już dziś Straż Miejska nie daje sobie rady z ekscesami w podwórkach w okolicach popularnego Pasażu Niepolda. Monitoring na Wyspie Słodowej tylko ten problem pogłębi i poszerzy - pijący alkohol przeniosą się również do podwórek, których dzisiaj ten problem nie dotyczy.
Żyjemy w wolnym Kraju! Wyspa Słodowa to nie Big Brother - kwituje Adam w internetowej ankiecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.