Facebook Google+ Twitter

"Wyśpię się w trumnie" - wywiad z Alicją Węgorzewską

Współautorzy: Filip Chochół Tomasz Kossakowski

Była chorobliwie nieśmiałym dzieckiem. Od wielu lat jest doceniana na świecie, w Polsce od niedawna. Ambasadorka Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Alicja Węgorzewska.

Śpiewaczka operowa Alicja Węgorzewska była kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" / Fot. Tomasz KossakowskiNa operowych scenach na całym świecie obecna od wielu lat. Cieszy się popularnością w Zatoce Perskiej, występowała w Wiedniu, koncertowała w Stanach Zjednoczonych. Jednak Polacy docenili jej talent dopiero niedawno. "Moje śpiewanie nie jest interesujące, ludzi bardziej ciekawi to, kto z kim sypia" - przyznaje Alicja Węgorzewska. Mimo że częściej niż o jej głosie, pisze się o jej "modowych masakrach" i życiu osobistym, ona nauczyła się już podchodzić do show-biznesu z dużym dystansem.

Chociaż trudno w to uwierzyć, kiedyś Alicja Węgorzewska była bardzo nieśmiałą i skrytą osobą. Zaczynała jako pianistka, jednak gdy dostrzeżono jej wokalny talent i zaczęła stawać na środku sceny, musiała przełamywać swoje lęki. Teraz, jako jurorka trzeciej już edycji "Bitwy na głosy", ma okazję oceniać, jak inni radzą sobie z występowaniem na estradzie.

Redakcję W24 odwiedzili: diva operowa Alicja Węgorzewska, a także burmistrz Krynicy Zdroju - Dariusz Reśko / Fot. Tomasz KossakowskiOprócz tego założyła żłobek i przedszkole, prowadzi fundację, nagrywa międzynarodową płytę i pracuje nad filmem muzycznym.

Kiedy kilka miesięcy temu burmistrz Krynicy Zdroju - Dariusz Reśko, zaproponował jej bycie ambasadorką Festiwalu im. Jana Kiepury, zareagowała na to z ogromną radością i mimo ogromu obowiązków - od razu się zgodziła. "Chcemy wykreować nowe elity, nowych melomanów i będziemy ich szukać wśród młodzieży" - podkreśla mezzosopranistka, tłumacząc zmianę formuły festiwalu.

Obejrzyj cały wywiad z Alicją Węgorzewską, a w pierwszej części (do 09:27) - gościnnie także z Dariuszem Reśką:


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

tadek
  • tadek
  • 20.08.2012 08:13

operowe amber gold

Komentarz został ukrytyrozwiń
marta-dziennikarka
  • marta-dziennikarka
  • 15.08.2012 06:08

do prowadzącego, tj. - student dziennikarstwa na UW, pomysłodawca i prowadzący cyklu wywiadów "Znani - nam nieznani"

czy obecnie na studiach dziennikarskich nie uczą niezależności i rzetelności oraz profesjonalizmu w analizowaniu, syntetyzowaniu i interpretacji faktów?
czy uczą robienia społeczeństwu wody z mózgu, kreowaniu faktów i ludzi?

Onet - Kaczyński zapytany wprost czy rozmawiał z Burmistrzem na temat tegorocznego Festiwalu odpowiedział stanowczo: - Nigdy nie rozmawiałem z Burmistrzem. Rozmowy prowadziła ze mną Dyrektor Michalik, którą nawet lubię, ale Ona nie jest dla mnie partnerem do tego typu rozmów. Powtarzam, z Burmistrzem nie rozmawiałem ani razu.

Nie bardzo rozumiemy o jaką tu wojnę chodzi, ponieważ Burmistrz z góry założył zerwanie wszelkich kontaktów z Panem Kaczyńskim znakomicie manipulując informacją, już w pierwszych wywiadach, wprowadzał w błąd zarówno dziennikarzy jak i społeczeństwo.

Kaczyński o Węgorzewskiej - nie znam jej i nie wiem kim jest. Jedna dziennikarka powiedziała mi, że to światowej sławy śpiewaczka, ale nigdy nigdzie nie spotkałem tego nazwiska.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Julka
  • Julka
  • 14.08.2012 12:15

co wy za bzdury wypisujecie? na jakim świecie doceniana??? a w Polsce z BnG znana- TYLKO I WYŁĄCZNIE!!! bo na deskach OPERY stała bardzo dawno temu, i bardzo krótko !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rak
  • Rak
  • 13.08.2012 19:30

Trochę za bardzo się zapuściła.Sadełko się brzydko wałkuje.Trochę ruchu i aktywności by jej się przydało.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jola
  • Jola
  • 13.08.2012 18:15

równa babka z niej!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.