Facebook Google+ Twitter

Wyśpiewać Wam chcemy dziś życzenia…

W dniu 14 października 2014 w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej pierwszego w Europie Ministerstwa Oświaty w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie obchodzono Święto Szkoły.

 / Fot. Jerzy JastrzębskiSpołeczność szkolna obchodzi swe święto już od kilku lat. Organizatorem uroczystości jest co roku Samorząd Uczniowski. Celem obchodów jest nie tylko podsumowanie osiągnięć placówki jako instytucji , ale nagrodzenie, wyróżnienie tych którzy swą pracą szczególnie się wyróżniają. Nagrody, wyróżnienia, podziękowania otrzymali nie tylko nauczyciele, uczniowie, ale rodzice, opiekunowie, pracownicy niepedagogiczni szkoły oraz wolontariusze.

- Szkoła jest miejscem szczególnym –opowiada dyrektor Placówki Ewa Lewicka- bez współpracy z ludźmi z naszego  / Fot. Jerzy Jastrzębskiśrodowiska lokalnego nie możemy wypełniać naszej misji. Jesteśmy powołani aby wychowywać i przygotowywać uczniów do życia w tym środowisku. Współpracujemy dla dobra naszych wychowanków i uczniów nie tylko z ich rodzinami. Angażujemy w ten proces wielu wspaniałych ludzi bez których nasze działania nie byłyby tak efektywne. Dzisiaj z okazji święta szkoły, naszego wspólnego święta. Wszystkim serdecznie dziękuje. Świętujemy wspólne sukcesy.- podkreśliła rozmówczyni.

Jak zawsze w sposób niezwykle uroczysty poprzez pasowanie przyjęto do społeczności szkolnej nowych uczniów i przedszkolaków. Grupy przedszkolne otrzymały swoje nazwy związane z głównym rodzajem działalności, której się podejmują i będą rozwijać. MALI ODKRYWCY” o profilu poznawczo – ekologicznym, grupa II to . „ MALI ARTYŚCI” o profilu artystycznym. Nazwy również wskazują na rodzaj metod terapeutycznych , które są stosowane przy wspieraniu indywidualnego rozwoju członka danej grupy przedszkolnej.

 / Fot. Jerzy JastrzębskiPo raz kolejny Rada Pedagogiczna Palcówki przyznała odznakę „Przyjaciel Naszej Szkoły”. Otrzymało ją Koło Miejskie Polskiego Związku Wędkarskiego nr 13 w Legionowie. Odznakę z rąk Dyrektor Ewy Lewickiej odebrał Prezes Koła – Józef Lupa wraz z przedstawicielami Zarządu Koła. Odznakę Przyjaciel Naszej Szkoły otrzymała również Arena Legionowo. Odznakę odebrali : Michał Kobrzyński – kierownik Areny, oraz Anna Maroń. Wyróżnione instytucje w sposób szczególny zasłużyły na ten zaszczyt. Poprzez podejmowane działania wspierają na wielu płaszczyznach szkołę i uczniów. Promują w środowisku pozytywny wizerunek osoby niepełnosprawnej.
Podziękowania od społeczności szkolnej otrzymali również wolontariusze Placówki Mieczysław Krzymowski i Andrzej Bochacz.  / Fot. Jerzy JastrzębskiObaj artyści angażują się w uwrażliwianie młodych ludzi na sztukę. Dzielą się umiejętnościami i wiedzą. Warsztaty witrażu i modelarskie cieszą się dużym zainteresowaniem uczniów. Efekty wspólnej pracy można oglądać na wielu wystawach nie tylko w Legionowie..
Samorząd Uczniowski Placówki przeprowadził w ramach przygotowania do święta Placówki konkurs Nauczyciel Roku 2014- Najlepszy z Najlepszych. W tym roku tytuł przyznawany przez uczniów zdobyła nauczycielka Placówki Anna Skiścim. Gratulacje. Uczniowie przekazali swoje podziękowania i życzenia zebranym tańcami i śpiewem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.