Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5024 miejsce

Wyspy Kanaryjskie - La Gomera wyspa pełna tejemnic

La Gomera, jedna z wysp archipelagu kanaryjskiego, dwukrotnie figuruje na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, wpisana lasem laurowym Garajonay i językiem gwizdanym „El Silbo”.

Widok na Atlantyk, wyspę Teneryfę w dole widok na Augulo. Fot. Isabella Degen / Fot. Isabella DegenPrzybywając na wyspę do San Sebastian de La Gomera można poczuć sie jak Kolumb, który tu przybył w 1492 roku w drodze na podbój „nowego świata”. To miasto Kolumba nic nie straciło ze swojego XV-wiecznego uroku, z tamtych czasów pochodzi między innymi dom w krórym mieszkał podróżnik, studnia z której czerpał wodę na dalsze podróże (ponoć wodą z tej studni „ochrzczono” Amerykę), kościół Wniebowzięcia, w którym modlił się o pomyślność swych zamierzeń. Dzisiaj mieszkańcy wyspy Gomeros mówią o swojej wyspie „wyspa Kolumba” i uważają go za honorowego obywatela, bo z nim wiąże się cała 500-letnia hiszpańska historia wyspy.

La Gomera wyrasta z Atlantyku jak skalista zielona forteca w środkowo-zachodniej części archipelagu. Kszałt ma okrągły, a średnica wyspy waha się od 20 do 25 km. W sercu wyspy
w Parku Narodowym Garajonay, znajduje się krater dawno już uśpionego wulkanu o tym samym imieniu Garajonay 1487m n.p.m.

Pierwszymi turystami byli Hippisi, którzy przybyli na wyspę na przełomie lat 60 i 70. Byli to młodzi obywatele USA, którzy nie chcieli walczyć w Wietnamie, zmęczeni karierą i cywilizacją ludzie, kobiety które porzuciły swych mężów, ludzie szukający azylu politycznego i społecznego. Od tamtych lat La Gomera przesiąknięta jest atmosferą wolnośći i stała się oazą dla wsystkich szukających schronienia.Oryginalna dawna zabudowa z kamieni, należy już do rzadkości. Fot. Isabella Degen / Fot. Isabella Degen

Tradycja i kultura nawiązuje do jej pierwotnych mieszkańców Guanczów. Tylko tu znają ludzie język gwizdany, tu dominująca jest rola kobiety, tu jada się naturalne potrawy w niezmienionej formie od setek lat. Guanczowie porozumiewali się za pomocą języka gwizdanego, później pasterze i mieszkańcy używali tego języka aby przekazać ważne wiadomości.

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Raj na ziemi? pełen turystów dobre sobie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak napisane, że czytając przenosimy się wyobraźnią na La Gomerę. gratuluję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pięknie tam. Jednak ja jeszcze mam sporo do odwiedzenia w kraju. :)
Dopiero teraz byłem np. w Białymstoku. link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Isabello nie dziwię się Tobie, że tęsknisz za ciepiełkiem . U nas taka deszczowa pogoda i wogóle powodzie .
Pięknie widoki . Pozdrawiam i 5 wstawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nabrałam ochoty na wakacje!!!!!!!!! Pozdrawiam 5!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyznam się, że bardzo tęsknię za tym ciepełkiem kanaryjskim. Jestem teraz w Europie jak my wszyscy i marznę bardzo, dlatego marzy mi się....słoneczko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No i od razu cieplej. Oczywiście (5)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.05.2010 20:03

Dzięki za fajną wycieczkę, wirtualna, bo wirtualna, ale zawsze coś... :))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.05.2010 20:02

Niech ktoś mi powie, że raj istniał kiedyś.... Nie prawda! Jest na ziemi! A dowodem tego, są prezentowane przez Isabell galerie i artykuły. Piąteczka 5* :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Powtórzę jak za każdym razem, po obejrzeniu twoich galerii i przeczytaniu twoich artykułów - "Aż chciało by się tam być"... Świetny artykuł. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.