Facebook Google+ Twitter

Wystąpienie papieża W ONZ podzieliło komentatorów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-19 06:58

Wystąpienie papieża w siedzibie ONZ w Nowym Jorku podzieliło komentatorów. Papież mówił o potrzebie poszanowania i promowania praw człowieka i apelował, aby wszystkie konflikty rozwiązywać drogą dyplomacji i pojednania.

Część komentatorów zwraca uwagę, że Benedykt XVI poruszył wszystkie ważne dla Watykanu kwestie międzynarodowe. Inni podkreślają, że przemówienie nie miało dramaturgii, a papież zbyt mało zdecydowanie potępił zło współczesnego świata. Tylko pośrednio bowiem Benedykt XVI odniósł się do wojny w Iraku czy sytuacji w Afryce.

Watykanista włoskiego dziennika "La Reppublica" Marco Politi powiedział Polskiemu Radiu, że papieskie przemówienie było interesujące, ale mało przystępne dla szerszej publiczności. Politi podkreślił, że w przemówieniu tym nie usłyszeliśmy o dramatach współczesnego świata - o Iraku, Tybecie, Bliskim Wschodzie czy Darfurze. Zdaniem watykanisty złą stroną przemówienia była jego abstrakcyjność i to, że było bardzo akademickie.

Benedykt XVI był trzecim w historii papieżem, który przemawiał w siedzibie Narodów Zjednoczonych. Przed jego przyjazdem do Stanów Zjednoczonych oczekiwano, że właśnie wystąpienie w ONZ będzie najważniejszym punktem pielgrzymki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.