Facebook Google+ Twitter

Wystąpienie Piotra Dudy na temat strajku generalnego na Śląsku

Tak jak ponad 30 lat temu na Śląsku doszło do generalnego strajku solidarnościowego i tak jak wtedy oprócz Śląska zastrajkowało Pomorze tak też i dzisiaj związkowcy z Pomorza udzielili poparcia strajkującym ze Śląska.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&list=UUiLDVkOvMWQf2rZHCKQIOMQ&v=7PsF4-4KqEg

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

@ Panie Wiesławie
Demagogia szkodzi .Kryzys światowy nie będzie wieczny .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elżbieto to jak to jest z tymi umowami jak pani chce dotrwać do wieku emerytalnego jeśli taka umowa jest na okres 5 dni od poniedziałku do piątku w soboty i niedzielę jest pani bezrobotna a w poniedziałek nowa umowa jeśli pani zachoruje to już pani nie ma pracy urlop to fikcja żadnej stabilności jest pani dzisiaj jutro już pani nie ma co pani na to powie czy pani pracowała kiedyś na taką umowę czy pani uważa że to jest uczciwe jeśli ma pani dzieci to życzę aby pracowały na takie umowy zobaczymy wtedy co pani powie jak pani się będzie z tym czuła bez żadnej przyszłości kto pani poda kromkę chleba i szklankę wody na stare lata jeśli teraz nikt się nie sprzeciwia temu systemowi to dzieci panią przeklną na czym świat stoi bo pani poparła system obecnie tworzony
Pozdrawiam i życzę dużej wytrwałości w pracy do śmierci

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak widać tutaj nic się nie opłaca pracodawcy nawet zatrudniać pracownika bo mu trzeba płacić a może by tak jakąś ustawę stworzyć że to pracownik będzie płacił pracodawcy za zatrudnienie może wtedy coś w tym kraju będzie opłacalne?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowni Panstwo, policzmy tak jak dyktuje "krolowa nauk, matematyka" ma do powiedzenia, reszta to pie..itd. i farmazony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Marek Szolc


Załóżmy, że umowy śmieciowe zostaną zlikwidowane.


Pytania:

1. Czy wszyscy pracodawcy potulnie wygospodarują z własnych firm dodatkowe środki na utrzymanie wszystkich dotychczasowych pracowników?

2. Czy też część z nich zwolni część pracowników ?
Jaka to będzie liczba ? Czy poczyniono jakieś założenia ?

3. Co Pan, przedstawiciel związku, który doprowadził do likwidacji umów śmieciowych, powie tym zwolnionym?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Marku, jestem przeciwna umowom śmieciowym, ale ich likwidacja będzie wyłącznie leczeniem objawowym.
Trzeba usunąć przyczynę choroby, a przyczyną są bardzo wysokie koszty zatrudnienia i dopóki to się nie zmieni, będziemy mieli do wyboru: umowy śmieciowe albo bezrobocie. Zatrudnienie pracownika za pensję minimalną, czyli 1500 zł brutto, oznacza dla pracodawcy koszt w wysokości 1811,10 zł. Jakie rozwiązanie mają do zaproponowania związki, żeby przeciętnego pracodawcę było stać na tworzenie miejsc pracy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

To jeszcze jedno pytanie do pana Marka
czy związek jest świadomy o ile wzrośnie bezrobocie po likwidacji umów "śmieciowych" ?
Pracodawcy nie udźwigną pozapłacowych kosztów pracy .

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Marek Szolc
"Pani woli pracę na umowie śmieciowej a ja wolę pracę na normalnej umowie dla każdego pracownika i o to właśnie będę walczył, jako związkowiec."

Pan woli 30 % od niczego czy, 10 % od stu?
Jeśli pracodawca w czasie kryzysu i azjatyckiej konkurencji zostanie zmuszony do "nieśmieciowych" umów o pracę - wówczas będzie zatrudniał na czarno, a sprawcy tej sytuacji ("zwycięzcy" związkowcy) będą przeklęci...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Elżbieto już obecnie Polska jest liderem stosowania umów śmieciowych w skali całej UE. Dlatego też należy podjąć zdecydowaną walkę z tą patologią rynku pracy w Polsce. Zamiast bierności i uległości potrzeba nam wszystkim trochę więcej asertywności i solidarności a ten kraj będzie wyglądał inaczej! Pani woli pracę na umowie śmieciowej a ja wolę pracę na normalnej umowie dla każdego pracownika i o to właśnie będę walczył, jako związkowiec. Piotr Duda walczy o godne traktowanie pracowników a nie traktowanie pracowników jak "czasowników" czy niewolników!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę nie przesadzać . ZUS by świecił pustkami .
Sztandarowe stały się umowy śmieciowe ?
Wolę pracę na umowę śmieciową niż bezrobocie .Piszę drugi raz , czy nie lepiej przetrwać ten globalny kryzys?
Dlaczego pan Duda nie uczestniczy w posiedzeniach komisji trójstronnej i nie walczy o obniżenie kosztów pracy? Tam są pracodawcy , woli niepokoje ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.