31428 miejsce

Wystartował siedemdziesiąty sezon NBA. Jak zakończyły się pierwsze spotkania?

W tym tygodniu zainaugurowała rozgrywki najlepsza liga koszykarska świata – amerykańska NBA. Udanie rozgrywki rozpoczęli obrońcy tytułu koszykarze Golden State Warriors, którzy pokonali we własnej hali New Orleans Pelicans 111:95.

Drużyna z Oakland, która w zeszłym sezonie zdobyła swój czwarty tytuł po czterdziestoletniej przerwie, przed wtorkowym meczem została uhonorowana złotymi pierścieniami. Trener mistrzów Steve Kerr nie mógł jednak prowadzić swojego zespołu z powodu rehabilitacji po przebytej operacji. Udanie zastąpił go asystent Luke Walton.

Do niezwykle interesującego spotkania doszło w Chicago, gdzie „Byki” zmierzyły się z Cleveland Cavaliers z LeBronem Jamesem w składzie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 97:95 dla gospodarzy. W kluczowej akcji meczu Pau Gasol, zatrzymał Jamesa, dzięki czemu w Chicago uniknięto dogrywki. Zwycięstwo „Byków” oklaskiwał prezydent USA Barack Obama a wicemistrzowie NBA rozpoczęli sezon od porażki.

Polski akcent

Marcin Gortat, jedyny Polak w NBA, grający w drużynie Washington Wizards, sezon rozpoczął meczem w Orlando. Magic, była drużyna Gortata przegrała ze stołeczną ekipą 87:88. Reprezentant Polski zdobył 10 punktów, notując 7 zbiórek dzięki czemu walnie przyczynił się do zwycięstwa Wizards. Kolejny mecz drużyna Polaka rozegra u siebie przeciwko New York Knicks.

Co słychać na Zachodzie?

Dwudziesty sezon w barwach Los Angeles Lakers rozpoczął Kobe Bryant. Jego drużyna nie miała powodów do radości, ponieważ uległa 111:112 Minnesota Timberwolves. Bryant zdobył najwięcej punktów dla swojej drużyny lecz jego dobra postawa nie wystarczyła na świetnie dysponowanego w drużynie z Minnesoty Ricky’ego Rubio. Hiszpan zdobył 28 punktów oraz zaliczył 14 asyst.

Zupełnie inne nastroje panują w drużynie rywala zza miedzy „Jeziorowców” – Los Angeles Clippers. Drużyna Doca Riversa pokonała w dwóch pierwszych meczach Sacramento Kings na wyjeździe 104:111 oraz we własnej hali Dallas Mavericks 104:88.