Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24312 miejsce

Wystartował wielki konkurs fotograficzny „Śladami Karola Wojtyły”

Zbliża się dzień kanonizacji Papieża Polaka Jana Pawła II. Również harcerze włączają się w te wielkie wydarzenie. Właśnie ogłoszono konkurs fotograficzny upamiętniający wędrówki Karola Wojtyły.

 / Fot. Darek SzczecinaOd jakiegoś czasu wykonanie zdjęcia nie sprawia wielkiej trudności. Technologia poszła tak dalece, że każdy niemal posiadacz telefonu komórkowego może wykonać sobie lub komuś fotkę. Aparaty cyfrowe też są już w przystępnej cenie. I koszty pstrykania fotek są praktycznie zerowe. Nie potrzeba kliszy fotograficznej ani późniejszych odczynników do wywołania. Tak więc współcześnie fotografować każdy może.

Związek Harcerstwa Polskiego ogłosił Wilki Konkurs Fotograficzny „Śladami Karola Wojtyły”. Chodzi w nim o to, aby zuchy i harcerze, podczas zbiórek gromady i drużyny odkryli i poznali miejsca w których był nasz Papież oraz szlaki, którymi podążał Jan Paweł II. I oczywiście aby te miejsca sfotografowali.

Konkurs trwa do końca maja. W tym czasie należy wykonać fotografie i zgłosić do organizatora. Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej ZHP.

 / Fot. Ze zbiorów autoraPapież Polak wielokrotnie spotykał się z harcerzami i skautami. Karol Wojtyła otrzymał harcerskie wyróżnienie „laskę skautową”, wręczana dla niezawodnych przyjaciół. Podczas wszystkich pielgrzymek Jana Pawła II do Polski harcerze pełnili Białą Służbę. Już informowaliśmy o nowych sprawnościach związanych z kanonizacja Karola Wojtyły.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Myślę że moje wędrówki śladami Wojtyły po Beskidzie Małym przyniosły wiele ciekawych zdjęć z zaskakujących punktów widzenia. Są w sieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.