Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11688 miejsce

Wystartowała ekstraklasa futsalu

  • Źródło: Dziennik Zachodni
  • Data dodania: 2007-09-18 08:58

W trakcie weekendu wystartowała ekstraklasa futsalu. Pierwszym liderem został Clearex Chorzów. Mistrzowie Polski wysoko pokonali na wyjeździe beniaminka - Marioss Gazownik Wawelno. Cenne zwycięstwo w Szczecinie odniosła PA Nova Gliwice i właśnie te dwa zespoły z naszego regionu powinny nadawać ton rozgrywkom.

Piłkarze Jango (białe stroje) i działacze klubu z Katowic mają nadzieję, że w następnej kolejce będą mogli już zagrać w futsalowej ekstraklasie. / Fot. Dziennik ZachodniNa inaugurację nie zagrało Jango, bo zdaniem szefa Komisji PZPN ds. Futsalu Kazimierza Grenia klub nie dopełnił wszystkich formalności prawnych przy przenosinach z Mysłowic do Katowic, a także nie spłacił starych długów. Na piątek Greń zwołał posiedzenie Komisji, które ma zająć się wnioskiem o wykluczenie Jango z rozgrywek. Prezes klubu Adam Kaczyński ze spokojem czeka na koniec tygodnia.

- Pan Greń może wymyślać różne rzeczy, ale ja opieram się na opinii Departamentu Prawnego PZPN w naszej sprawie. W piątek zbiera się zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej, który ma podjąć uchwałę w sprawie przyjęcia nas w poczet swoich członków. Na tej podstawie powinniśmy zostać dopuszczeni do rozgrywek. Siedzibę zmieniliśmy przed rokiem i w ostatnim sezonie nikomu w Komisji Futsalu to nie przeszkadzało, a nawet przez cały czas pobierano od nas składki. Wszystko zmieniło się w momencie, gdy podpisaliśmy się pod wnioskiem o odwołanie pana Grenia. Nie zmienia to jednak faktu, że przewodniczący Komisji nie ma podstaw prawnych do wykluczenia nas z ekstraklasy - powiedział prezes Kaczyński.

Słowa Kaczyńskiego potwierdza prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Rudolf Bugdoł. - Departament Prawny PZPN zajął się tą sprawą na nasz wniosek i przedstawił dwa możliwe rozwiązania - albo zespół Jango zostanie tymczasowo dopuszczony do rozgrywek, albo do czasu uregulowania sytuacji jego mecze będą przekładane. Komisja Futsalu wybrała to drugie rozwiązanie i dlatego potyczka z AZS UW Warszawa nie doszła do skutku. W piątek Jango Katowice jako następca prawny Jango Mysłowice zostanie przyjęty w poczet członków ŚZPN i cała sprawa powinna zostać załatwiona - stwierdził prezes Bugdoł.

Wyniki 1. kolejki:

Marioss Gazownik Wawelno - Clearex Chorzów 1:5 (0:3), Pogoń 04 Szczecin - PA Nova Eurogames Gliwice 4:5 (1:3), Grembach Zgierz - GKS Jachym Tychy 71 1:1 (1:0), Hurtap Łęczyca - Inpuls Alpol Siemianowice 3:1 (2:0), Gaszyńscy Kraków - Akademia Słowa Poznań 2:4 (2:2), mecz AZS UW Warszawa - Jango Katowice został przełożony.

Jacek Sroka
-
Dziennik Zachodni

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Też byłam zaskoczona :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.09.2007 09:25

Futsal??? A coz to za stwor? Pilka nozna w hali? Rety, biedna polszczyzno...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.