Facebook Google+ Twitter

Wystartowała Ekstraliga Szachowa 2011

Dziś we Wrocławiu rozpoczęły się rozgrywki szachowej Ekstraligi, które potrwają do niedzieli. W zawodach startuje dziesięć najlepszych drużyn, składających się z sześciu zawodników, w tym co najmniej jednej kobiety.

Klub Szachowy Polonia Wrocław, ul. Wita Stwosza 37/38 / Fot. Dorota RzepeckaDrużynowe Mistrzostwa Polski w szachach - Ekstraliga 2011 zostaną rozegrane w systemie dojazdowym. Dotychczas rozgrywki odbywały się w systemie skoszarowanym. System został zmieniony dla uatrakcyjnienia zawodów i umożliwienia kibicom z różnych części Polski śledzenie na żywo przebiegu najważniejszego turnieju drużynowego w Polsce, mającego na celu wyłonienie mistrza Polski i reprezentacji kraju na Klubowy Puchar Europy. W czasie pierwszego zjazdu zostaną rozegrane trzy mecze, które odbędą się w siedzibie organizatora zjazdu – klubu Polonia Votum Wrocław przy ul. Wita Stwosza 37-38. Kolejne zjazdy zostaną rozegrane we wrześniu i październiku br., w siedzibach srebrnego medalisty z ubiegłego roku - drużyny LKS „Pasjonat” Dankowice oraz zeszłorocznego zwycięzcy KSz WASKO HetMaN Szopienice Katowice.

O tytuł drużynowego mistrza Polski rywalizować będą reprezentacje dziesięciu najlepszych polskich klubów. Faworytem jest broniąca tytułu drużyna Ksz Wasko „Hetman” Szopienice Katowice, która na liście startowej ma najwyższy średni ranking (2500 ELO). W walce o złoto na pewno będą się liczyły także: PGNiG Polonia Warszawa (średni ranking 2460 ELO), LKS Pasjonat Dankowice (średni ranking 2450 ELO) oraz Polonia Votum Wrocław (średni ranking 2433 ELO). W zawodach wezmą udział najlepsi polscy szachiści, na czele z aktualnym wicemistrzem Europy arcymistrzem Radosławem Wojtaszkiem, który będzie reprezentował barwy Polonii Votum Warszawa. Z czołówki zabraknie jedynie mistrzyni Polski Jolanty Zawadzkiej (również Polonia Votum Warszawa), która w tym czasie startuje w
Indywidualnych Mistrzostwach Europy Kobiet w Gruzji.

Rozgrywki można śledzić na stronie internetowej http://www.polonia.wroclaw.pl/ekstraliga/, na której znajdują się kojarzenia i wyniki, a także transmisja on-line ze wszystkich szachownic i komentarz mistrza międzynarodowego Stanisława Zawadzkiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.