Facebook Google+ Twitter

Wystartowała II edycja konkursu ProjectTRADER

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-04-07 16:08

Niedawno ruszyła druga odsłona konkursu ProjectTRADER. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne lub staż, a nawet praca w domu maklerskim HFT Brokers.

ProjectTRADER to konkurs przeznaczony głównie dla studentów i absolwentów kierunków ekonomicznych, którzy w przyszłości chcieliby pracować w branży związanej z rynkami finansowymi. Konkurs prezentuje duży walor edukacyjny. Program przewiduje warsztaty i wykłady prowadzone przez profesjonalnych analityków, doradców inwestycyjnych i traderów. Dla wygody studentów szkolenia odbywają się na uczelniach. Na jeden semestr przypadają trzy spotkania, czyli łącznie ponad 60 spotkań. Ponadto ProjectTRADER obejmuje konferencje naukowe na największych uczelniach w kraju.

Trzech uczestników, którzy osiągną najwyższą stopę zwrotu w konkursie, może liczyć na trzymiesięczny staż na stanowisku tradera HFT Brokers. Z kolei zwycięskie koło naukowe otrzyma w nagrodę 3 000 zł. Dla najlepszego ambasadora w kategorii organizacji projektu ProjectTRADER, przewidziano dwumiesięczny płatny staż w HFT Brokers Dom Maklerski S.A. Nie zapomniano również o wyróżniających się członkach konkursu. Ci wezmą udział w rekrutacji na stanowisko tradera rynku derywatów.

W II edycji ProjectTRADER formularz rejestracyjny wypełniło kilkuset studentów oraz absolwentów z całej Polski. Reprezentują oni 30 największych polskich uczelni i 25 kół naukowych.

- Druga edycja konkursu ProjectTRADER cieszy się zdecydowanie większą popularnością niż pierwsza – zauważa Daniel Kostecki, analityk głównego partnera konkursu HFT Brokers. – Z pewnością na ten stan rzeczy wpłynęło powodzenie pierwszej edycji. Mamy nadzieję, że uczestnicy drugiej odsłony będą przynajmniej równie usatysfakcjonowani udziałem w ProjectTRADER.

Jak do tej pory, aż 40 proc. uczestników zarabia na inwestycjach, co wspaniale rokuje na przyszłość. W dużej mierze ma to związek z systemem zarządzania ryzykiem, podczas którego studenci i absolwenci korzystają z aplikacji AlgoRisk.
Na czoło wysunął się jeden ze studentów z rzeszowskiej Politechniki. Uzyskał stopę zwrotu na poziomie 14,57 proc. Udało mu się to dzięki szerokiemu spojrzeniu na rynek, wyjątkowej umiejętności wychwytywania sprzyjających okazji inwestycyjnych, własnemu systemowi opartemu o wchodzeniu na rynek na krótki czas i zamykaniu pozycji w odpowiednim momencie.
Rzeszów wyróżnia się w konkursie ProjectTRADER nie tylko w znaczeniu jednostkowym, dzięki wymienionemu wyżej studentowi. Doskonałymi wynikami może pochwalić się również koło naukowe „Liderzy Biznesu” z Uniwersytetu w Rzeszowie. Ze stopą zwrotu na poziomie 7,84 proc. wypada najlepiej na tle pozostałych kół.

Aktualizacja wyników jest dostępna pod poniższym adresem:
http://www.projecttrader.pl/rankingi/

Pierwszy etap konkursu zakończy się 1 maja, natomiast finalna część jest przewidziana na okres od 4 do 28 maja. W finale wystartuje 20 osób, które uzyskały najwyższą stopę zwrotu w pierwszym etapie.

W tym roku wartość dodaną stanowi konkurs drużynowy ProjectTRADER Team. Drużyny składają się tylko z członków kół naukowych, a skład jednego teamu to od 3 do 10 osób.

Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej ProjectTRADER: www.projecttrader.pl
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.