Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23949 miejsce

Wystartowała superliga tenisa stołowego. Silesia-Gorzovia 2:3

Do kameralnej sali w bytomskich Miechowicach zawitała superliga tenisa stołowego. W inauguracyjnym meczu tenisiści BTTS Silesia Miechowice zmierzyli się z Gorzovią Gorzów Wielkopolski.

Zespół BTTS Silesia Miechowice, od lewej Michał Kleprik, Grzegorz Iwaniuk, Karol Strowski-Prus, Karol Szotek oraz trener Michał Napierała. / Fot. Piotr A. JeleńDo Miechowic zawitał nie byle jaki przeciwnik, bo brązowy medalista ostatnich rozgrywek superligi - Gorzovia Gorzów Wielkopolski. Jakże nie przyznać klasy zespołowi, w szeregach którego występuje aktualny mistrz Europy Paweł Platonow, a skład uzupełnili Martin Olejnik i Radosław Żabski. Gospodarze po opuszczeniu przez zespół Jarosława Tomickiego, wystawili do spotkania Czecha, Michała Kleprika, Karola Strowskiego-Prusa i Karola Szotka.

Spotkanie rozpoczął Michał Kleprik z gorzowianinem Martinem Olejnikiem, pokonując przeciwnika 3:1. Po drugim pojedynku w którym Karol Strowski-Prus ograł mistrza starego kontynentu Pawła Platonowa 3:1, puls w żyłach bytomskich kibiców zaczął mocniej bić. Teraz wystarczyło miechowiczanom zwycięstwo Karola Szotka nad Radosławem Żabskim i gospodarze w swoim pierwszym pojedynku w superlidze odnieśliby zwycięstwo. Jednak Karol Szotek nie sprostał Radosławowi Żabskiemu, ulegając 0:3.Team Gorzovii Gorzów Wielkopolski, od lewej Martin Olejnik, Paweł Platonow i Radosław Żabski / Fot. Piotr A. Jeleń
W następnej odsłonie meczu Michał Kleprik uległ Pawłowi Platonowowi 0:3 i o rezultacie decyduje rozgrywka pomiędzy Karolem Strowskim-Prusem a Martinem Olejnikiem. Weteran gości odnosi zwycięstwo 3:0 nad bytomianinem i całe spotkanie kończy się porażką Silesii Miechowice 2:3.

Widowisko ciekawe trzymające do końca w napięciu. Pojedynek Michał Kleprik - Martin Olejnik 3:1 / Fot. Piotr A. JeleńA na sali zagościli m.in., prezes Śląskiego Okręgu Tenisa Stołowego Wojciech Waldowski, gwiazda tenisa Stefan Dryszel, prezydent Bytomia Piotr Koj i TV Katowice, rejestrująca przebieg spotkania pod czujnym okiem redaktora Roberta Walczaka.

Jak się dowiedzieliśmy od Michała Napierały, po podpisaniu nowej umowy przez Polski Związek Tenisa Stołowego z telewizją Orange, organizacja rozgrywek została zmieniona.
"Mecze mistrzowskie będą rozgrywane we wtorki i w soboty, by dostosować je pod transmisje telewizyjne. To zdecydowanie zakłóci rytm przygotowań do kolejnych spotkań, ponieważ będzie niewiele czasu na treningi -mówi Napierała. Na tym jednak nie koniec rewolucji organizacyjnych. Wszystkie kluby startujące w superlidze zostały zobowiązane do wpłacenia startowego w kwocie 10 tysięcy złotych.
"Ponieważ teraz za rozgrywki odpowiada spółka udziałowa Orange. Zatem pieniądze wpłacone mają posłużyć popularyzacji tenisa w Polsce i przyciągnięciu nowych sponsorów - dodaje Napierała. Kwota startowa ma być zwracana klubom, które zostaną na zakończenie rozgrywek zostaną zdegradowane do pierwszej ligi.Pojedynek Karol Strowski-Prus - Martin Olejnik 1:3 / Fot. Piotr A. Jeleń

Wyniki pojedynków
Michał Kleprik - Martin Olejnik 3:1 (11-9,11-7,9-11,11-5)
Karol Strowski-Prus - Paweł Platonow 3:1 (11-7,11-9,5-11,11-4)
Karol Szotek - Radosław Żabski 0:3 (13-15,8-11,9-11)
Michał Kleprik - Paweł Platonow 0:3 (4-11,6-11,5-11)
Karol Strowski-Prus - Martin Olejnik 1:3 (9-11,4-11,11-9,11-13)


Fotoreportaż z meczu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Tak, zgadza się. Teraz jeden z wiceprezesów Śląskiego Okręgu Tenisa Stołowego. Pozdrawiam i puszczam za chwile ciut więcej fotek.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piotrze czy Stefan Dryszel to ten z epoki Grubby i Kucharskiego? Chyba był e ich ''drużynówce''? Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.