Facebook Google+ Twitter

Wystartowała V edycja DialNet Masters

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-01-11 22:20

Kosmiczna odsłona olimpiady informatycznej przeznaczona jest dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Najlepsi pojadą na Cape Canaveral w USA! Akcji patronuje serwis Wiadomości24.pl

 / Fot. plakat– Do końca stycznia br. trwają zapisy do V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters. Mistrzowie Internetu 2011 – oprócz prestiżowego tytułu – wygrać mogą wyjątkowo cenne nagrody. Najlepsi pojadą na wycieczkę do USA, gdzie zwiedzą m.in. Nowy Jork i Cape Canaveral na Florydzie. Merytorycznie tegoroczną olimpiadę wspierają Politechnika Łódzka, Polsko-Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Program Cisco Networking Academy oraz Intel. Po raz trzeci honorowym patronatem DialNet Masters objął Urząd Komunikacji Elektronicznej. Pomysłodawcą i organizatorem turnieju jest Telefonia DIALOG S.A.

– Głównym motywem jubileuszowej edycji olimpiady DialNet Masters jest kosmos. Kosmiczne przestrzenie i Internet mają ze sobą wiele wspólnego: nieograniczoność i otwartość na nowe, nieznane dotąd możliwości – wyjaśnia Robert Banasiak, wiceprezes zarządu Telefonii DIALOG S.A. – Mistrzów Internetu i kosmonautów łączy także bardzo wiele – na pewno kosmiczna wprost inteligencja, wytrwałość w dążeniu do celu i siła charakteru – dodaje.

Dotychczasowe edycje DialNet Masters dowodzą, że przedsięwzięcie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Olimpiada ma charakter kilkuetapowych rozgrywek drużynowych, w dwóch kategoriach: gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Zespoły składają się z czterech uczniów (niekoniecznie z jednej klasy) i nauczyciela-opiekuna. Pedagodzy są pełnoprawnymi uczestnikami olimpiady – wygrywają nagrody i otrzymują dyplomy, ale nie uczestniczą w rozwiązywaniu zadań. Na każdym z etapów turnieju uczestnicy DialNet Masters powinni logicznie myśleć, orientować się w bogatych zasobach sieci i rozwiązywać różnorodne zadania związane z wirtualnym światem.

Zapisy do tegorocznej edycji olimpiady trwają do 31 stycznia 2011 r. na stronie dialnetmasters.pl. Do DialNet Masters można zgłosić od trzech do pięciu drużyn z jednej szkoły, w zależności od jej wielkości. Rejestracji drużyn towarzyszą zapisy kibiców. Zespół, który zgromadzi najwięcej fanów, otrzyma specjalne wyróżnienie podczas Wielkiego Finału, a spośród jego kibiców zostaną rozlosowane cenne nagrody. Każda drużyna, która przystępuje do olimpiady, akceptuje Etyczny Kodeks Mastersa.

Niezwyczajne w tegorocznej olimpiadzie są również nagrody. Najlepsi zdobędą netbooki, iPody, gadżety, dyplomy i zaświadczenia. Nagrodą główną dla zwycięzców I miejsca jest wycieczka do Stanów Zjednoczonych, a w jej programie m.in. zwiedzanie Nowego Jorku i Cape Canaveral na Florydzie. Tutaj znajduje się ośrodek lotów kosmicznych im. J. F. Kennedy'ego oraz Stacja Sił Powietrznych Cape Canaveral.

W 2010 r. ogólnopolska olimpiada informatyczna DialNet Masters została wpisana do raportu dobrych praktyk CSR w Polsce, wydawanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Od 2006 roku jest ważnym wydarzeniem naukowo-rozrywkowym, nie tylko w kalendarzu imprez szkolnych. Coraz więcej instytucji naukowych, firm i mediów wspiera projekt, którego główną ideą jest budowanie społeczeństwa informacyjnego. Olimpiada DialNet Masters przez pięć lat zyskała sobie renomę i miano wydarzenia, bez którego kilkadziesiąt tysięcy młodych internautów w Polsce nie wyobraża sobie życia szkolnego. – Dzięki olimpiadzie DialNet Masters zainteresowałem się tematyką sieci komputerowych i telekomunikacji, co zdecydowanie przyda mi się w dalszej edukacji. Zyskałem świadomość, że nauka może być ciekawa i przynosić wymierne korzyści – mówi Mateusz Kowalski, zwycięzca IV edycji DialNet Masters z „EjTyNoPrzecieżToProste” z I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.