Facebook Google+ Twitter

Wystartowały Mistrzostwa świata w dobroci

75 kilometrów – tyle wspólnie zamierza pokonać ponad 50 organizacji pozarządowych z całej Polski, które biorą udział w tegorocznej kampanii Kilometry Dobra.

Kilometry Dobra / Fot. Kilometry DobraIch wysiłek liczony będzie w złotówkach. Jeśli uda się osiągnąć zamierzony rezultat, pobity zostanie rekord Guinnessa w dobroci
Każdy z uczestników tych swoistych mistrzostw obrał sobie jeden szlachetny cel, na który przez trzy najbliższe miesiące, do 4 czerwca, zbierać będzie pieniądze. Ostatniego dnia zgromadzone złotówki zostaną ułożone w łańcuch. Docelowo mierzyć ma on właśnie 75 kilometrów. Jeszcze nikomu na świecie nie udało się osiągnąć takiego rezultatu. Czy Polska będzie pierwsza?
By to się udało, tysiące przedstawicieli organizacji pozarządowych przez cały czas trwania Kilometrów Dobra realizują wiele pomysłowych akcji i eventów. Informują ludzi wokół o swoich planach i zachęcają do wpłaty pieniędzy. Wybraną organizację można także wesprzeć www.kilometrydobra.pl. Cele są różne: przygotowani mieszkania dla osób z upośledzeniem umysłowym, remont ośrodka pomagający dzieciom i młodzieży zmagającym się z uzależnieniami, wsparcie osób starszych i samotnych czy też zwiększenie aktywności fizycznej nastolatków.
Wyobrażam sobie świat, w którym ludzie pomagają sobie bezinteresownie, codziennie robiąc małe rzeczy. Wtedy będzie on miejscem lepszym i bardziej przyjaznym dla wszystkich – opowiada Robert Kawałko, prezes Polskiego Instytutu Filantropii, organizującego Mistrzostwa Świata w Dobroci.
W akcję włączyło się też wiele znanych osobistości: w grze kolejny raz jest już Cezary Żak. To zawody, w których każdy może zostać Mistrzem Świata w Dobroci i poczuć się dumnie, ponieważ pomógł nieść dobro tym, którzy go potrzebują – przekonuje ambasador kampanii.
Mistrzostwa Świata w Dobroci organizuje Polski Instytut Filantropii w ramach kampanii Kilometry Dobra. Już po raz czwarty fundacje i stowarzyszenia zamienią zebrane pieniądze na złotówki i w finałowy weekend (3-4 czerwca) będą je układać w szeregi monet. Poprzednie akcje okazały się wielkim sukcesem: do dziś zebrano 2,3 mln zł na realizację 80 celów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Kto się włącza? kto bierze udział? czytelnicy....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.