Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1582 miejsce

Wystartowały nowe połączenia z Łodzi do Rzymu i Paryża

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2007-02-20 07:13

Od wczoraj Łódź ma nowe połączenia lotnicze do Rzymu i Paryża. Pasażerowie, którzy po południu przylecieli z włoskiej stolicy, byli bardzo zadowoleni z podróży i uruchomienia tej trasy. Nowe połączenia chwalili również łodzianie wylatujący wczoraj do Paryża.

Kpt. Janusz Witek dowodził samolotem, który przyleciał do Łodzi z Rzymu i po kilkudziesięciu minutach wystartował z Wystartowały nowe połączenia z Łodzi do Rzymu i Paryża pasażerami do Paryża. - Lot był bardzo spokojny - powiedział tuż po wylądowaniu.

Teresa Kopias cieszy się, że do Paryża i Rzymu może teraz wylatywać z Łodzi.
Często korzystam z samolotów m.in. w sprawach służbowych, dlatego cieszę się, że wreszcie będę mogła wylatywać z Łodzi, a nie z Warszawy. To dla mnie spore ułatwienie - mówi Teresa Kopias, pasażerka, którą wczoraj spotkaliśmy w terminalu lotniska. - Poza tym liczą się również cele turystyczne, a Rzym i Paryż to przecież niezwykle ciekawe stolice.

Do Paryża wystartowało wczoraj ponad 100 pasażerów. Polecieli tym samym samolotem należącym do tanich linii Centralwings, który wcześniej przywiózł łodzian z Rzymu.

- Cieszymy się, że do Łodzi wraca tani przewoźnik. Warto zaznaczyć, że Rzym i Paryż to połączenia bardzo oczekiwane przez łodzian - mówi Leszek Krawczyk, prezes portu. - Oba kierunki cieszyły się największym zainteresowaniem w ankietach, które przeprowadziliśmy wśród naszych pasażerów.

- Nowe połączenia to kierunki typowo turystyczne i pielgrzymkowe - mówi Maciej Kwiatkowski, prezes Centralwings. - Można powiedzieć, że Rzym i Paryż to strzały w dziesiątkę.

Do końca sezonu zimowego samoloty Centralwings będą latały do Rzymu i Paryża dwa razy w tygodniu. Wraz ze zmianą rozkładu na letni, zwiększy się częstotliwość lotów. Od 26 marca rejsy będą odbywały się trzy razy w tygodniu.

Tymczasem Wojciech Łaszkiewicz, wiceprezes lotniska już zapowiada nowe połączenie - tym razem do Izraela. - Byłem w Tel Awiwie i mogę zdradzić, że rozmowy z tamtejszymi przewoźnikami były bardzo zadowalające - mówi prezes.
D.P.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.