Facebook Google+ Twitter

Wystawa Anny Sikory w Galerii DNA

W dniach 26.06 – 20.07.2014 we wrocławskiej Galerii Sztuki Współczesnej DNA odbędzie się wystawa młodej polskiej artystki Anny Sikory.

Anna Sikora jest absolwentką kierunku projektowania graficznego oraz promocji grafiki wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracuje z powodzeniem jako ilustrator i projektant grafiki użytkowej, a także zajmuje się malarstwem i animacją. W swoich pracach łączy techniki malarskie, graficzne, rysunkowe czy kolażowe, nie ograniczając się do jednej formy wyrazu plastycznego.

Głównym tematem wystawy jest miasto - jego faktury, struktury, kolory, bryły. „Miasto jest interesującym tematem, ponieważ spośród mnogości bodźców, jakich nam dostarcza, mogę sama wybrać te, które są dla mnie inspirujące i przekształcić je na własny sposób” – mówi artystka. Obrazy, przedstawione na wystawie, pokazują zarówno dążenie artystki do syntezy świata otaczającego, jak i chęć destrukcji i przekształcenia formy.

Oprócz malarstwa, na wystawie będą przedstawione również trzy prace rysunkowe artystki, które pokazują kobiety w różnych etapach życia. „Prace te nie przedstawiają żadnej konkretnej osoby, lecz są obrazami ciała uniwersalnego, które linią i plamą rysuje moje wyobrażenie” – opowiada Anna Sikora. Rysunki różnią się upozowaniem, kolorystyką, charakterem, ale łączy je niezwykła fakturowość ciał przedstawionych kobiet.

Wernisaż wystawy Anny Sikory odbędzie się w czwartek 26 czerwca o godzinie 19.00 w Galerii DNA.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.