Facebook Google+ Twitter

Wystawa bonsai w łódzkiej Palmiarni

Na cały miniony weekend łódzka Palmiarnia zamieniła się w stolicę bonsai. Zwiedzający mogli podziwiać kilkadziesiąt drzewek i krzewów wystawionych w szklarniach, a także uzyskać fachowe informacje na temat ich hodowli i pielęgnacji.

Co to bonsai?Bonsai fot.P.Drzewiecki

Bonsai - drzewa oraz krzewy, hodowane są w specjalnych pojemnikach, tak aby pozostawały w zminiaturyzowanej formie. Efekt ten jest uzyskiwany dodatkowo poprzez specyficzne przycinanie oraz pielęgnację roślin. Sztuka hodowania bonsai pochodzi z Chin, gdzie nazywana jest pensai. Zwiedzający wystawę fot.P.DrzewieckiWyhodowanie doskonałej formy bonsai to rezultat wieloletniej pielęgnacji, niekiedy kilku pokoleń ogrodników. Do hodowli wybiera się gatunki drzew i krzewów o zdrewniałych pędach. Najbardziej cenione są bonsai z drzew długowiecznych, jak dęby, sosny, cisy, świerki.Bonsai fot.P.Drzewiecki

Bonsai w PalmiarniBonsai fot.P.Drzewiecki

I właśnie takie drzewka i krzewy można było oglądać od 6 do 8 października w łódzkiej Palmiarni przy al. Piłsudskiego, podczas wystawy zatytułowanej: "Rośliny egzotyczne w sztuce bonsai". Zwiedzający mogli podziwiać kilkadziesiąt drzewek i krzewów wystawionych w szklarniach, a także uzyskać fachoweBonsai fot.P.Drzewiecki informacje i porady na temat ich hodowli. Specjaliści zajmujący się hodowlą bonsai zorganizowali dla zwiedzających pokazy formowania tych krzewów i drzewek. A było na co popatrzeć. Ci, którym bonsai bardzo przypadło do gustu, Bonsai fot.P.Drzewieckimogli kupić małe drzewko na kiermaszu. Zainteresowanie było duże, co znaczy, że wśród łodzian sztuka hodowli drzewek i krzewów bonsai jest już dość popularna. Może wkrótce będzie więcej podobnych wystaw w naszym mieście?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 09.10.2006 03:10

A ty Tomku chyba spać nie możesz :-]

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dzięki za uwagi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba *bonsai* oraz *palmiarnia* wystarczyłoby pisać od małych liter?
No i w dopełniaczu - *palmiarni* jak *piekarni, masarni, drukarni*, a nie jak *Kalifornii*.
Ciekawe, czy w Polsce ktoś samodzielnie wyhodowłaby takie bonsai? Od samego początku?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.