Facebook Google+ Twitter

Wystawa Dominika Turka. Realizm trochę bajkowy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-02-21 14:00

Obrazy Dominika Turka charakteryzuje realizm utrzymany w trochę bajkowym klimacie. Obrazy nie wymagają od widza zastanawiania się o co chodziło autorowi. Po prostu trzeba przyjść i zobaczyć.

Dominik Turek - wystawa malarstwa. Realizm trochę bajkowy

Galeria Schody ma przyjemność zaprezentować wystawę malarstwa Dominika Turka. Wystawa potrwa od 22 lutego do 5 marca 2012 r. i zaprezentuje serię obrazów olejnych na płótnach pt. „Realizm trochę bajkowy”.

Obrazy przedstawiają przede wszystkim ludzi sfotografowanych przez malarza w różnych sytuacjach lub postacie ze starych fotografii przerzuconych później na płótno w sposób dla niego charakterystyczny, jakby przenosił je do swojego świata.

Malarstwo to wyróżnia duża dbałość o szczegóły i gładkość formy przez co obrazy mogą wydawać się czasami aż za bardzo dopracowane. Charakteryzuje je realizm utrzymany w trochę bajkowym klimacie. Obrazy nie wymagają od widza zastanawiania się o co chodziło autorowi. Po prostu trzeba przyjść i zobaczyć.

Dominik Turek jest samoukiem. Mieszka w Stalowej Woli. Nigdy nie uczył się ani rysunku ani malarstwa. Z wykształcenia jest ekonomistą. Malarstwo jest jego ogromną pasją. Kiedy cztery lata temu porzucił ołówek i węgiel na rzecz malarstwa olejnego powstała seria obrazów, którą możemy zobaczyć na jego pierwszej wystawie w Galerii Schody.
(Krzysztof Grzelak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.