Facebook Google+ Twitter

"Wystawa Familijna", czyli sztuka łączy pokolenia

W Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka otwarto "Wystawę Familijną", która jest doskonałym przykładem na to, że sztuka łączy pokolenia. Twórcami wystawianych prac są dzieci, rodzice a nawet dziadkowie.

Sztuka łączy pokolenia / Fot. Łukasz Kołtacki"Wystawa Familijna" to wystawa niezwykła. Pokazane zostały prace dzieci, rodziców a nawet dziadków - łącznie 22 uczestników. Olga, najmłodsza artystka ma dopiero trzy lata. Wspólnie z Maciejem - pięcioletnim bratem prezentuje swoje kolorowe dzieła. Ich dziadkiem jest znany artysta - prof. Lech Wolski z Torunia. Prace innego uznanego artysty Jerzego Puciaty wiszą tuż obok obrazów jego córki Małgorzaty oraz Marysi - jego wnuczki.

Wystawę tego typu zorganizowano tu po raz pierwszy, ideą jest prezentacja talentów wielu pokoleń. Biorący udział w zajęciach plastycznych w GiOPTD pięcioletni Jakub jest wnuczkiem nieżyjącego malarza Szymona Szumińskiego. Dziś jego prace wiszą obok prac dziadka. Również z dziadkiem i babcią swe pastele prezentuje sześcioletni Mikołaj.

Podczas wernisażu / Fot. Łukasz KołtackiPodczas wernisażu. / Fot. Łukasz Kołtacki- Wrażliwość, wyobraźnia - to widać w pracach tych dzieci, które dzięki rodzicom jak i dziadkom - artystom otoczone są sztuką od początku - mówi o wystawie dyrektor GiOPTD Dariusz Delik. Te dojrzałe prace artystów sąsiadujące z rysunkami najmłodszych, stawiających pierwsze kroki w świecie sztuki podziwiać można do 10 marca w salach Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka przy Rynku Nowomiejskim w Toruniu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Inicjatywa godna pochwały.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kapitalny pomysł na wystawę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.