Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32829 miejsce

Wystawa "Foto Humanum" w łódzkim Klubie Carte Blanche

W zimowy, ciemny wieczór po raz pierwszy znalazłam się w nietypowym dla Łodzi miejscu. Niezwykły Klub Carte Blanche, istniejący od 2004 roku, położony jest w samym centrum miasta. Jednak nie jest łatwo do niego trafić.

 / Fot. Mirosława Kasowska Klub Carte Blanche znajduje się na tyłach hotelu Ibis w parterowej części jednego z wieżowców osiedla zwanego Manhattanem. Wnętrze klubu w żaden sposób nie przypomina jednak budownictwa z czasów PRL-u. Przestrzeń została tak przebudowana, że tworzy nowoczesne miejsce sprzyjające nie tylko rozmowom o sztuce, ale również samej sztuce. W klubie odbywa się stała jej prezentacja. Dotyczy to zarówno fotografii, malarstwa jak i poezji.

 / Fot. Mirosława Kasowska Obecnie na ścianach klubu wiszą zdjęcia szesnastu fotografów prezentowane pod wspólnym tytułem "Foto Humanum". Wystawę przygotowało powstałe niedawno w Łodzi Stowarzyszenie "Foto Humanum". Za cel stawia ono sobie działanie na rzecz rozwoju fotografii humanistycznej. Aktualna wystawa zbiorowa członków tej organizacji pokazuje nam człowieka. Mamy tu ponad siedemdziesiąt zdjęć reportażowych. To prawdziwa uczta dla oczu, wrażliwości i myśli. Tym bardziej, że swoje prace udostępnili artyści o różnych osobowościach. Jednak to co ich na tej wystawie połączyło to skupienie na drugiej osobie, na otaczających ich ludziach.

 / Fot. Mirosława KasowskaWidzimy fotografie zarówno monochromatyczne jak i barwne. Robione w Polsce, Azji i Afryce. Są portrety i scenki obyczajowe. Wszędzie człowiek w typowym dla siebie otoczeniu, autentyczny, pełen swoistych dla siebie emocji. Widziany obiektywami: Katarzyny Turkowskiej, Jana Konrada Soborowskiego, Michała Ludwiczaka, Anny Ludwiczak, Antoniego Buraczewskiego, Artura Rybakowskiego, Elżbiety Chachurskiej, Marka Ładyńskiego, Piotra Topolskiego, Marii Herszel, Piotra Kuczyńskiego, Tadeusza Wijaty, Sławomira Grzanka, Renaty Stadnika, Ryszarda Sąsiadka i Tomasza Kaźmierczaka. Wraz z twórcami podążamy śladem ich wędrówek podczas których spotykali ludzi o odmiennych kondycjach funkcjonujących w różnych środowiskach. Część prezentowanych na wystawie zdjęć można obejrzeć na jednej z podstron Stowarzyszenia "Foto Humanum".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

5* Interesujące. Podoba mi się.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.