Facebook Google+ Twitter

Wystawa "Fotografii" Andrzeja Walczaka

Andrzej Walczak, czołowy polski przedsiębiorca i jeden z najbogatszych Polaków, prezentuje w Galerii Sztuki Współczesnej w Warszawie swoje prace w niezwykły sposób łączące dwie dziedziny sztuki: malarstwo i fotografię.

Prace prezentowane w ramach wystawy "Fotografia" to interesujące kompozycje. Niektóre z nich utrzymane są w stylu dawnej fotografii, inne natomiast nawiązują do tradycji sztuk pięknych w ogóle. Autorska technika artysty polega na naświetlaniu zdjęć na płótno i uzupełnianiu ich malarsko bądź przekształcaniu komputerowo detali, co daje często zadziwiające efekty. Dzieła, mimo że nie są zdjęciami, spełniają główny postulat fotografii, bo często opisują, a czasem komentują świat. Andrzej Walczak, Bez tytułu, fot. A. StudzińskiZainteresowanych odsyłam do Galerii Senatorska DA Rempex, gdzie wystawa Andrzeja Walczaka gości do 27 marca roku. Wstęp bezpłatny.

Andrzej Walczak to ciekawa postać. Ma 49 lat, jest prezesem Grupy Atlas i jednym z najbogatszych ludzi w Polsce (jego nazwisko co roku pojawia się na liście "100 najbogatszych Polaków" tygodnika Wprost). Rozpoznawalne na całym świecie logo Atlasu zaprojektował sam. Sztuka to jego hobby. Prowadzi łódzką galerię Atlas Sztuki, a wraz z Davidem Lynchem, światowej sławy reżyserem filmowym, założył Fundację Sztuki Świata. Oprócz tego jest współautorem książki "Wszechświat ks. Jana Twardowskiego".

Wystawy prac Andrzeja Walczaka przez ostatnie dwa lata organizowane były w Krakowie, we Lwowie, w Kijowie i Pradze. O jego twórczości pozytywnie wypowiadają się światowe autorytety. Tę wystawę naprawdę warto obejrzeć.

Po zakończeniu wystawy będzie można kupić obrazy na niej prezentowane.  

 

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.