Facebook Google+ Twitter

Wystawa fotografii Blue autorstwa Tomasza Wieji w Galerii Schody

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-02-07 23:58

Nawet najbardziej uniwersalny ze znanych języków - język obrazu - nie przekaże w całości emocji autora jego widowni. Taka komunikacja to nieosiągalny ideał. To co możliwe, to obudzenie w widzu jego własnych uczuć. Oto właśnie cel wystawy.

'Blue' jest opowieścią o samotności. Intymne, poetyckie fotografie w błękitnej serii są niczym pamiątki z nostalgicznej podróży do wnętrza siebie. Podróży odbywanej zawsze samotnie, bowiem izolacja i odcięcie to stan charakterystyczny i typowy dla każdego człowieka. Samotność to cena integralności.
Nawet najbardziej uniwersalny ze znanych języków – język obrazu – nie przekaże w całości emocji autora jego widzowni. Taka komunikacja to nieosiągalny ideał. To co możliwe, to obudzenie w widzu jego własnych uczuć. Oto właśnie cel wystawy.

Tomasz Wieja jest fotografem i ilustratorem. Jego prace nawiązują stylistyką do tradycji oraz idei surrealizmu i psychoanalizy.
Absolwent Fotoacademie w Rotterdamie, po raz pierwszy trafia do Polski z autorską wystawą w Galerii Schody. Zestaw ponad 20 pokazanych prac zawiera serię 'Blue' nagrodzoną nominacją do prestiżowej Photo Academy Award oraz nowy projekt artysty – 'Dreamscapes', pejzaż archetypiczny.


'Blue' w Galerii Schody
08-20.02.2013

Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 13:00 – 18:00


(Krzysztof Grzelak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Za dobrze autor napisał.
Mogę za nim tylko to powtórzyć "Nawet najbardziej uniwersalny ze znanych języków - język obrazu - nie przekaże w całości emocji autora jego widowni. Taka komunikacja to nieosiągalny ideał. To co możliwe, to obudzenie w widzu jego własnych uczuć. Oto właśnie cel wystawy."

Tak, to prawda. Co dodać? Jak jest już to przez autora wyartykułowane przejrzyście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.