Facebook Google+ Twitter

Wystawa fotografii Blue autorstwa Tomasza Wieji w Galerii Schody

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-02-07 23:58

Nawet najbardziej uniwersalny ze znanych języków - język obrazu - nie przekaże w całości emocji autora jego widowni. Taka komunikacja to nieosiągalny ideał. To co możliwe, to obudzenie w widzu jego własnych uczuć. Oto właśnie cel wystawy.

'Blue' jest opowieścią o samotności. Intymne, poetyckie fotografie w błękitnej serii są niczym pamiątki z nostalgicznej podróży do wnętrza siebie. Podróży odbywanej zawsze samotnie, bowiem izolacja i odcięcie to stan charakterystyczny i typowy dla każdego człowieka. Samotność to cena integralności.
Nawet najbardziej uniwersalny ze znanych języków – język obrazu – nie przekaże w całości emocji autora jego widzowni. Taka komunikacja to nieosiągalny ideał. To co możliwe, to obudzenie w widzu jego własnych uczuć. Oto właśnie cel wystawy.

Tomasz Wieja jest fotografem i ilustratorem. Jego prace nawiązują stylistyką do tradycji oraz idei surrealizmu i psychoanalizy.
Absolwent Fotoacademie w Rotterdamie, po raz pierwszy trafia do Polski z autorską wystawą w Galerii Schody. Zestaw ponad 20 pokazanych prac zawiera serię 'Blue' nagrodzoną nominacją do prestiżowej Photo Academy Award oraz nowy projekt artysty – 'Dreamscapes', pejzaż archetypiczny.


'Blue' w Galerii Schody
08-20.02.2013

Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 13:00 – 18:00


(Krzysztof Grzelak)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Za dobrze autor napisał.
Mogę za nim tylko to powtórzyć "Nawet najbardziej uniwersalny ze znanych języków - język obrazu - nie przekaże w całości emocji autora jego widowni. Taka komunikacja to nieosiągalny ideał. To co możliwe, to obudzenie w widzu jego własnych uczuć. Oto właśnie cel wystawy."

Tak, to prawda. Co dodać? Jak jest już to przez autora wyartykułowane przejrzyście.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.