Facebook Google+ Twitter

Wystawa fotografii na kieleckim deptaku

Na kieleckim deptaku, czyli popularnej ulicy Sienkiewicza, otwarto wczoraj wystawę wielkoformatowych fotografii pod tytułem "Ulica Sienkiewicza dawniej i dziś".

Zdjęcie z wystawy "Ulica Sienkiewicza dawniej i dziś" / Fot. Michał KarońskiZdjęcia rozmieszczone są na latarniach wzdłuż ulicy (odcinek od ul. Leśnej do ul. Małej) pokazują jak w ciągu wielu lat zmieniała się popularna "Sienkiewka" - aby umożliwić oglądającym dokładne porównanie, wszystkim archiwalnym zdjęciom towarzyszą ich aktualne odpowiedniki. Na wystawie można zobaczyć fotografie ulicy Sienkiewicza sprzed kilkunastu, kilkudziesięciu, a nawet ok. 100 lat. Można więc zobaczyć jak niegdyś wyglądał obecny plac Artystów, przekonać się, że na ulicy Sienkiewicza stały parkomaty i jeździły po niej autobusy, czy też porównać czy ulica wygląda lepiej w obecnym oświetleniu, czy może rozświetlona kolorowymi neonami sprzed lat…

Ulica Sienkiewicza w Kielcach / Fot. Michał KarońskiWystawę przygotował portal Sienkiewicza.pl we współpracy z urzędem miasta, w ramach trwającego od 27 do 29 czerwca Święta Kielc. Oprócz wystawy odbędzie się blisko 130 różnego rodzaju imprez, m.in. II Europejska Olimpiada Zabaw Dawnych i Zapomnianych, Świętokrzyski Zlot Motocykli SHL i Pojazdów Zabytkowych, czy 45-godzinny maraton głośnego czytania utworów Sienkiewicza i Gombrowicza. Można będzie także spróbować potraw z kuchni miast partnerskich. W ciągu tych kilku dni Kielce rozbrzmiewać będą różnymi gatunkami muzyki, odbędą się pokazy, parady oraz występy artystyczne.

Szczegółowy program Święta Kielc znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Plac Artystów to ja pamiętam. Stara sypiąca się fontanna :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.