Facebook Google+ Twitter

Wystawa fotografii na kieleckim deptaku

Na kieleckim deptaku, czyli popularnej ulicy Sienkiewicza, otwarto wczoraj wystawę wielkoformatowych fotografii pod tytułem "Ulica Sienkiewicza dawniej i dziś".

Zdjęcie z wystawy "Ulica Sienkiewicza dawniej i dziś" / Fot. Michał KarońskiZdjęcia rozmieszczone są na latarniach wzdłuż ulicy (odcinek od ul. Leśnej do ul. Małej) pokazują jak w ciągu wielu lat zmieniała się popularna "Sienkiewka" - aby umożliwić oglądającym dokładne porównanie, wszystkim archiwalnym zdjęciom towarzyszą ich aktualne odpowiedniki. Na wystawie można zobaczyć fotografie ulicy Sienkiewicza sprzed kilkunastu, kilkudziesięciu, a nawet ok. 100 lat. Można więc zobaczyć jak niegdyś wyglądał obecny plac Artystów, przekonać się, że na ulicy Sienkiewicza stały parkomaty i jeździły po niej autobusy, czy też porównać czy ulica wygląda lepiej w obecnym oświetleniu, czy może rozświetlona kolorowymi neonami sprzed lat…

Ulica Sienkiewicza w Kielcach / Fot. Michał KarońskiWystawę przygotował portal Sienkiewicza.pl we współpracy z urzędem miasta, w ramach trwającego od 27 do 29 czerwca Święta Kielc. Oprócz wystawy odbędzie się blisko 130 różnego rodzaju imprez, m.in. II Europejska Olimpiada Zabaw Dawnych i Zapomnianych, Świętokrzyski Zlot Motocykli SHL i Pojazdów Zabytkowych, czy 45-godzinny maraton głośnego czytania utworów Sienkiewicza i Gombrowicza. Można będzie także spróbować potraw z kuchni miast partnerskich. W ciągu tych kilku dni Kielce rozbrzmiewać będą różnymi gatunkami muzyki, odbędą się pokazy, parady oraz występy artystyczne.

Szczegółowy program Święta Kielc znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miasta


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Plac Artystów to ja pamiętam. Stara sypiąca się fontanna :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.