Facebook Google+ Twitter

Wystawa francuskiego artysty w BUW-ie

"Homo Urbanus Europeanus" to najnowsza wystawa Jeana-Marca Caracciego. Jego zdjęcia mogą teraz podziwiać także warszawiacy. Autorski projekt będzie można obejrzeć w BUW-ie.

http://homo.urbanus.free.fr/europeanus/galeries.html / Fot. screenProjekt został rozpoczęty w czerwcu 2007 roku w Bratysławie. Od tamtej pory artysta przejechał wiele miast europejskich kontynuując swoje prace. Po stolicy Słowacji odwiedził Rygę, Wilno, Sofię, Madryt, Warszawę, Rzym, Ljubljane, Zagrzeb, Belgrad, Helsinki i Tallin.

Jean-Marc Caracci w swoich fotografiach próbuje uchwycić europejczyków w różnych sytuacjach. Jak sam mówi jego naczelną ideą jest fotografowanie człowieka. - Moim głównym obiektem fotograficznych eksploracji zawsze było ludzkie istnienie. Człowiek uchwycony w danym, specyficznym momencie - szczególnie Człowiek w środowisku miejskim - wyjaśnia artysta.

Poza uchwyceniem na kliszy ludzi z różnych miejsc naszego kontynentu Jean-Marc Caracci podejmuje w swoich fotografiach problem samotności w mieście. - Moje fotografie przynoszą uczucie, że uczestniczymy w bardzo osobistych momentach czyjegoś życia, w momentach, w których Jemu bądź Jej przypadło być samemu, istnieć w
samotności, chociaż obrazy zostały wzięte z publicznej przestrzeni
- mówi.

Swoją pracą pośrednio próbuje przekazać także idee zjednoczenie mieszkańców Starego Kontynentu. - To rodzaj mówienia „Zobacz, jesteśmy bardziej podobni, niż nam się wydaje” - mówi o swoich zdjęciach.

Od 2 do 21 września fotografie Jeana-Marca Caracciego będą wystawione w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.