Facebook Google+ Twitter

Wystawa IPN o zbrodni katyńskiej w łódzkich szkołach

W kwietniu 2012 r. Instytut Pamięci Narodowej zaprezentuje w łódzkich szkołach wystawę o zbrodni katyńskiej.

Jak podała Marzena Kumosińska, asystent prasowy łódzkiego oddziału IPN, do 20 kwietnia br. w szkole podstawowej nr 6 w Łodzi, przy ul. Kusocińskiego 116, będzie prezentowana wystawa IPN dotycząca zbrodni katyńskiej. Trzy dni później przeniesiona zostanie ona do szkoły podstawowej nr 35 im. Mariana Piechala przy ul. Tybury 4. Jest to łódzka wersja ogólnopolskiej wystawy poświęconej zbrodni katyńskiej przygotowanej w 70. rocznicę zbrodni dokonanej w 1940 r. przez sowietów na prawie 22 tys. polskich obywateli - żołnierzach Wojska Polskiego i Korpusu Ochrony Pogranicza, funkcjonariuszach policji, straży więziennej i innych służb.

Sowieci przez wiele lat nie przyznawali się do tego haniebnego czynu, władze Związku Radzieckiego uczyniły to dopiero w 1990 r. W łódzkiej wersji wystawy o zbrodni katyńskiej, oprócz zagadnień ogólnych, znalazło się na wielkoformatowych wydrukach kilkanaście biogramów ofiar katyńskich pochodzących z regionu łódzkiego.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 02.04.2012 17:13

a kiedy IPN konkretnie przedstawi zbrodnie UPA na polakach na wołoszcyżnie gdzie doszło do jeszcze większej rzezi niż w katyniu??może zaczną i w szkołach przykładać sie do historii zeby i o tym młodzi coś wiedzieli??może jakiś rezyser podejmie ten skryty temat? a nie tylko ks. Zalewski..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.