Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6492 miejsce

Wystawa karykatur Hitlera Artura Szyka w Łodzi

Do 16 października 2011 r. można oglądać wystawę Artura Szyka - karykaturzysty znienawidzonego przez Hitlera.

Karykatura Adolfa Hitlera, z wystawy, autor: Artur Szyk / Fot. Muzeum Historii Miasta ŁodziMiędzy 15 września a 16 października 2011 r. w holu (aneksie Jednego Mistrza przy Galerii Mistrzów Polskich) w Muzeum Historii Miasta Łodzi można oglądać wystawę Artura Szyka. To jedna z wystaw towarzyszących Festiwalowi Łódź Czterech Kultur. Na wystawie prezentowane są sylwetki m.in. Hitlera, Goebbelsa i Mussoliniego. Jest tu blisko 40 powiększonych miniatur, w większości powstałych w czasie II wojny światowej.

Artur Szyk - artysta grafik, ilustrator książek, scenograf, karykaturzysta. Od 1921 mieszkał i tworzył głównie we Francji, od 1937 r. w Wielkiej Brytanii, a od 1940 r. w Stanach Zjednoczonych, gdzie w 1948 otrzymał amerykańskie obywatelstwo. W czasie II wojny światowej stworzył wiele karykatur, m.in. ośmieszających Adolfa Hitlera. Zyskały one wielką popularność; były publikowane w amerykańskiej prasie, na znaczkach i kartkach pocztowych, na plakatach.

- Hitler tak bardzo się nimi denerwował, że chciał kary śmierci dla tego artysty – powiedziała Joanna Podolska, organizatorka wystawy.

Wystawa w Muzeum Historii Miasta Łodzi ma nam przypomnieć twórczość urodzonego w Łodzi artysty, który większość życia spędził w innych krajach.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.