Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

9582 miejsce

Wystawa "Kobiety fotografują" w łódzkiej Galerii Fotografii

Od 29 maja do 11 czerwca w Galerii Fotografii Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego przy ul. Piotrkowskiej 102 oglądać będzie można wystawę pt. "Kobiety fotografują".

Materiał prasowy. / Fot. Natalia LewandowskaAutorki prac to członkinie Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego: Barbara Buczek, Karolina Chojnacka, Ewa Gładys-Pakuła, Teresa Janczak, Jolanta Kluczyńska, Edyta Kmieć, Natalia Lewandowska, Aleksandra Misztal, Anna Pietrzak, Edyta Pilichowska, Barbara Rochowczyk, Dobrawa Rutkowska, Małgorzata Skoczylas, Beata Stankiewicz, Maria Tymińska, Zofia Warzyńska-Bartczak, Katarzyna Woźniak.

Materiał prasowy. / Fot. Edyta Kmieć"Kilkanaście kobiet i kilkanaście sposobów patrzenia na świat okiem obiektywu. Wystawa „Kobiety fotografują” pokazuje wielokierunkowość zainteresowań autorek. Stanowi swego rodzaju zapis stanu ich świadomości twórczej. Prezentują bowiem różne poetyki, propozycje warsztatowe, kreacyjne i tematyczne, posługują się rozmaitymi sposobami ekspresji. Postrzeganie rzeczywistości jest przecież tak indywidualne, jak indywidualni są ludzie, zależy od ich stosunku do otoczenia, wrażliwości, temperamentu, światopoglądu i postawy estetycznej. Wśród fotografujących pań są więc te, które obraz świata poddają czystej rejestracji, dokonując naturalnie wyboru motywu i czuwając nad kompozycją zdjęcia i te, które go przekształcają, aranżują, kreują zgodnie z własną koncepcją" - pisze o tej wystawie Alicja Cichowicz.

Materiał prasowy. / Fot. Anna PietrzakWystawa ta w dniach 15-16 czerwca br. prezentowana będzie także podczas Targów Kobieta w Wielkim Mieście, które odbędą się w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym MTŁ w Łodzi, ul. Politechniki 2.

Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

/ Postrzeganie rzeczywistości jest przecież tak indywidualne, jak indywidualni są ludzie, zależy od ich stosunku do otoczenia, wrażliwości, temperamentu, światopoglądu i postawy estetycznej./

Skoro postrzeganie rzeczywistości jest tak indywidualne, jak indywidualni są ludzie, to skąd pomysł, żeby ograniczyć się do prac kobiet ? Czyżby jednak, wbrew temu co pisze Autorka, starano się jednak dać wyraz czemuś zbiorowemu ? Pytam z ciekawości, bez żadnych podtekstów..

Szkoda, że nie mogę zobaczyć wystawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Informacja na czasie i dobrze '' podana'' na gorąco

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szkoda że tak daleko, chętnie bym się wybrała. 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.