Facebook Google+ Twitter

Wystawa koni na południowym Podlasiu

W lipcu, w Zaścianku Jasionówka odbędzie się Wystawa Koni Południowego Podlasia. To kolejna edycja, imprezy, na którą przybywa po kilka tysięcy osób.

12 lipca odbędzie się coroczna Wystawa Koni Południowego Podlasia w Zaścianku Jasionówka. Taką datę na dzisiejszym zebraniu hodowców koni w Siemiatyczach, podał właściciel zaścianka Krzysztof Tołwiński.

W tym roku patronat nad wystawą, podobnie jak w ubiegłym, obejmie prezydent RP Lech Kaczyński, a także wicemarszałek sejmu Krzysztof Putra. Hodowcy, uczestniczący w zebraniu ustalili, że w konkursie na najlepszego ogiera i klacz wystartuje tylko 20 koni.

Wystawa ma być poszerzona o hodowców z powiatów Wysokiego Mazowieckiego, Białej Podlaskiej, Łosic, Radzynia Podlaskiego i Międzyrzeca Podlaskiego. Po raz pierwszy ma odbyć się amatorski wyścig koni a także - jak powiedział Krzysztof Tołwiński - pokazy wojsk staropolskich.

Za miesiąc ma pojawić się strona internetowa Wystawy. Na przewodniczącego Związku Hodowców Koni po raz kolejny wybrano Edmunda Piotrowskiego z Wojeńca. W zebraniu, oprócz właścicieli koni uczestniczyli niektórzy wójtowie powiatu siemiatyckiego, burmistrz Siemiatycz i przedstawiciele starostwa siemiatyckiego oraz miasta Drohiczyna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ala
  • ala
  • 13.05.2011 12:04

Prezydent kaczyński? putra? haha to oni żyją? smoleńsk to mistyfikacja??!! hehe

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.