Facebook Google+ Twitter

Wystawa "Królestwo lodu i śniegu"

W dniach 20-21 lutego, w Klubie Atelier w Sopocie, odbędzie się niezwykła wystawa sztuki pt: "Królestwo lodu i śniegu".

plakat / Fot. Marta DerkiewiczZostaną na niej zaprezentowane przepiękne, wysublimowane zdjęcia lodu autorstwa Anny Rozwadowskiej (na co dzień pracującej w Instytucie Oceanologii PAN w Sopocie), a także biżuteria artystyczna inspirowana lodem i śniegiem autorstwa dwóch trójmiejskich artystek: Marty Derkiewicz ( link) i Marty Misiuro ( link). Tworzą one biżuterię niezwykle dopracowaną, elegancką i bardzo oryginalną. Marta Misiuro pracuje ze szkłem, wyroby Marty Derkiewicz powstają ze srebra i kamieni półszlachetnych. W trakcie wystawy zostaną także zaprezentowane rzeźby ze szkła utalentowanej artystki, Moniki Chmarzyńskiej ( link), która przejawia niebywałe spectrum zainteresowań związanych ze szkłem: tworzy rzeźby, biżuterię, przedmioty użytkowe i wiele innych.

Anna Rozwadowska pracuje w Instytucie Oceanologii PAN w Sopocie i zajmuje się optyką atmosfery. Jako uczestnik XXIX wyprawy polarnej PAN spędziła rok na polskiej stacji polarnej w Hornsundzie (Spitsbergen). Prowadziła obserwacje meteorologiczne, a w wolnych chwilach fotografowała otaczający ją świat. Przyglądała się z bliska bryłom lodu lodowcowego, które morze wyrzucało na brzeg i utrwalała ich ulotne piękno - warkoczyki wody ściekające po powierzchni, pęcherzyki powietrza uwięzione w lodzie, strużki i krople wody pomiędzy kryształami i przenikające lód światło. Jest nietuzinkową postacią, jej zainteresowania artystyczne nie ograniczają się do fotografii, spełnia się także w innych dziedzinach sztuki, m.in. tkactwie i ceramice.

Marta Derkiewicz jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, dyplom
zrobiła w pracowni grafiki prof. Zbigniewa Gorlaka. Od zakończenia studiów tworzy biżuterię artystyczną, jej ulubionymi materiałami są srebro i kamienie półszlachetne. Chętnie maluje surrealistyczne sceny; wystawy jej obrazów odbyły się kilkakrotnie na terenie Trójmiasta. Jest organizatorką Delicji Artystycznych – spotkań artystów i rękodzielników, organizuje także wystawy zaprzyjaźnionych artystów (na ostatnich Delicjach Artystycznych można było podziwiać prace Marcina Bildziuka). Jej biżuteria jest bardzo wyszukana i ma własny, niepowtarzalny charakter.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Extra,ciekawość mnie pożarła.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.