Facebook Google+ Twitter

Wystawa lalek - muzeum

Prywatna wystawa lalek, czy raczej autentyczne muzeum?

Pani Alina opowiada o swoich ukochanych dziełach. / Fot. Ryszard Jan ZagórskiPrywatna wystawa lalek będąca wynikiem kilkunastoletniej pracy. Pracy o wyjątkowym charakterze. Jednak zakładając, że każdy ma jakieś hobby jest to przejaw zdrowego podejścia do siebie i otoczenia. Najlepsze jest "nicnierobienie", jak twierdzi Korwin Mikke. Jednak znany wszystkim autor niekonwencjonalnego podejścia do wszystkiego co nas otacza ma swoje przemyślenia i...

W przypadku zwykłych ludzi, do jakich należy zaliczyć panią Wierzbicką z Troszczyna należy stwierdzić zupełnie coś odmiennego. Zwłaszcza mając na uwadze jej wypowiedź: - Nie wyobrażam sobie, żebym tego nie robiła. To siedzi we mnie. Moje córki też robią, tylko coś innego. Ja to muszę robić i one muszą, bo to jest nasze życie.

Specjalnie do Troszczyna (15 km od Nowogardu) przyjeżdżają ludzie ze Śląska, Małopolski i innych regionów kraju. Bywają goście zagraniczni, głównie z Niemiec. Podziwiają i porównują z muzeum lalek w Kudowie i w Czechach. Fakt, że poza lalkami, są tu proporcjonalne pod względem wielkości domki, wózki, mebelki, zastawy stołowe, miniaturowe babeczki i torciki, makowce... zestawione w komplety nadaje całości niepowtarzalny swojski nastrój.

Tak więc należy stwierdzić, że pani Alina jest osobą niezwykłą! Pomimo zimowych warunków mikroklimat panujący w pomieszczeniach jest zdrowy i przyjazny.


Jakie były warunki w dniu naszej wizyty można sprawdzić na:
bicycl

Ja tam jeszcze kiedyś...

Wybrane dla Ciebie:


Zobacz inne materiałyKomentarze (7):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 16.01.2010 21:31

Jak powiada mój serdeczny przyjaciel " kużden ma swoje" Kolekcja lalek także jest ciekawym hobby, Ale rowerem od siebie aż tam to raczej się nie wybiorę.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydaje mi się , że w tagach jest błąd. Zamiast ANNA Wierzbicka a powinno być ALINA. Ale może się mylę i rzecz o dwóch Paniach Wierzbickich.
Kolekcja imponująca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oryginalne powitanie Nowego Roku. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cudne hobby :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewno to benedyktyńska praca przy tak miniaturowych rozmiarów
cudeńkach. Gratuluję pomysłu i cierpliwości :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Można je zobaczyć : <a href="link <a href="link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniały pomysł na ekologiczne powitanie nowego roku. Coś innego i zdrowego. Przy tym niebagatelny jest ładunek pozytywnej energii. No i na koniec laleczki prześliczne:) Wyprawa na 5+.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.