Facebook Google+ Twitter

Wystawa "Ludobójstwo/Genocide"

Już w najbliższy piątek i sobotę o godzinie 19 w KULT 41 w Bonn odbędzie się wystawa krakowskiego niezależnego artysty, Zenona Olecha.

plakat dotyczący wystawy / Fot. joaquimWystawa jest poświęcona pamięci o ludobójstwie i zbrodni przeciwko człowiekowi. Wystawa ma rożne formy wyrazu, które składają się na jej całość: światło, słowo, muzykę, instalację audiowizualną, performance, fotografie oraz obrazy malowane na płótnie - a wszystko to połączone z wyobrażoną scenerią obozu koncentracyjnego. Widz będzie mógł wziąć udział w wydarzeniach wernisażu jako jego aktywny uczestnik - będzie mógł wejść w interakcję z mroczną przestrzenią, w której ukrywają się wszystkie lęki i niepewności ukierunkowane nie tylko na rozum, ale również na uczucia, doznania, pragnienia, wyrażanie swojego "ja" i swoich emocji. Znajdzie się pomiędzy światem katów i ofiar, światem systemu oraz ludzi mu podległych. Wejdzie na terytorium odczuwane instynktownie w obliczu czegoś nie do końca pojmowalnego.

Wystawa, która odbędzie się również w Krakowie, Warszawie i Lwowie, jest najważniejszym momentem w trakcie akcji społecznej "NIE ludobójstwu i agresji", zainicjowanej przez artystę w jego rodzinnym Krakowie. Już teraz w internecie można się dołączyć do akcji, a od 1 maja do 19 czerwca w Krakowie i Warszawie będą rozdawane naklejki związane z kampanią. Wystawę i akcję społeczną organizuje Fundacja "Teatr Wizualny".

Kolejne pokazy odbędą się:
21-22.05.2010 Kraków, galeria MOHO; ul. Wielopole 15/13, godzina 19:00
18-19.06.2010 Warszawa, klub SKŁOT; ul. Ząbkowska 6, godzina 19:00
25-26.06.2010 Lwów, galeria Własna Strzecha; ul. Rylejewa 9/6, godzina 19:00

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.